Ftesa e dasmës së Kate nuk ishte e njëjtë me atë të Meghan: Katër ndryshimet e mëdha mes tyre 0

Vetëm 58 ditë na ndajnë nga dasma mbretërore dhe Kensington Palace bëri publike ftesat, të cilat ishin po aq të mrekullueshme sa i prisnim. Ftesat janë punuara nga Barnard dhe Westwood, një bashkëpunim që ka nisur me familjen mbretërore që nga viti 1985 dhe  janë të përbëra nga tre ngjyra, e bardha, e zeza dhe ari.

Megithatë, ashtu sikurse në të gjitha rastet e tjera, krahasimi me dasmën e Princ William dhe Kate është i pamundur. Ftesat e dy çifteve mbretërore kanë disa ndryshime në përmbajtjen e tyre.

Nusja
Në ftesën e William dhe Katë, i janë referuar dukeshës së ardhshme së Cambridge si “Zonjushë Catherine Middleton ndërsa Markle “Zonja Meghan Markle”. Kjo sepse Meghan ka qenë e martuar një herë dhe më pas e divorcuar.

Kodi i veshjes
Megjithëse martesa e princit Harry dhe Meghan Markle do të jetë më e vogël në përmasa krahasuar me princ William dhe Kate, nga 1900 të ftuar, do të jenë 800, kodi i veshjes do të jetë i njëjtë. Por Harry dhe Meghan, ndryshe nga Kate dhe William, bënë pjesë të kodit, edhe gratë duke ua bërë me “detyrim” kapelen.

Kthimi i përgjigjes
Të dyja ftesat kërkojnë që të konfirmojnë pjesëmarrjen, por ndryshe nga Kate dhe William, Meghan dhe Harry kanë lejuar që përgjigjja të dërgohet jo vetëm në Zyrën e Dhomës së Lordëve, por edhe nëpërmjet e mail-it.


Shkrimi në ftesë

Ftesat ishin shumë të ngjashme me njëra-tjetrën në pamje, por Meghan preferoi që ta personalizonte më tepër atë, duke përzgjedhur një shkrim ndryshe, më të zbukuruar se Kate.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *