Makarona me vezë, për një vakt të shpejt dhe të shijshëm

Nëse nuk e keni menduar ende se çfarë do gatuani për drekë, atëherë ne kemi një sugjerim: makarona me vezë. Shumë të thjeshta për t’u gatuar dhe mbi të gjitha pa shpenzuar shumë para.

Për përgatitjen e kësaj recete, ju nevojiten: 400 gr makarona, 5 vezë, 3 qepë, 100 gr djathë kaçkavall, speca të grirë jo pikantë, vaj, piper dhe kripë.

Procesi: Zieni makaronat, si normalisht. Pasi t’i keni kulluar në enën e posaçme, hidhni pak vaj sipër dhe përzijini mirë. Më pas shtoni vezët e rrahura, piperin, djathin kaçkavall. Në fund shtoni qepën e skuqur, specat e grirë dhe hidhni pak vaj dhe përzieni, lërini deri sa të skuqen vezët dhe ‘ju bëftë mirë’.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *