Mario tregon si nisi të punonte me Kimin: Isha pranë saj, kur të gjithin ishin kundër

Të gjithë kemi qenë kurioz se ka nisur të punojë Mario me Kim Kardashian dhe këtë sapo e mësuam. Njohja e tyre daton shumë vite më parë dhe Mario, ka treguar se ka pranuar të jetë grimieri i saj personal, atëherë kur të gjithë ishin kundër këtij bashkëpunimi, sepse sipas tyre Kim nuk premtonte asgjë në të ardhmen.

Ishte viti 2008 dhe Mario punonte si grimier në revistën “Fox”. Me Kim Kardashian, u njohën pikërisht aty, gjatë një seti fotografik që ylli i serialit ‘Keeping Up With Kardashian’ do të bënte për revistën ‘Social Life’. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Super Mario, u ka kthyer një përgjigje të gjithë atyre skeptikëve që mendonin se karriera e tij krah Kimit, do të merrte fund brenda pak vitesh, por jo vetëm që nuk ndodhi kështu, por sot ato janë model frymëzimi, përcaktues trendesh dhe ndër personat më me influencë në industrinë e modës.

“Ky ishte kalendari im në vitin 2008, që e kam ruajtur akoma. 10 vite më parë, më 5 prill 2008 kam takuar Kim Kardashian në një set fotografik. Unë në fillim nuk e kam pranuar një punë të sepse po punoja në Fox pasdite, ku kisha mundësi për të marrë disa dollar shtesë. Deri atëherë, ishte një make up artist me një karrierë 8 vjeçare, në dasma, TV, editorial, klientë personalë. Fillova të punoja me disa këngëtare dhe aktore rreth asaj kohe, pastaj takova Kim dhe fillova të punoja më shpesh me të. Të bërit një reality show me në qendër familjen dhe ngjarje nga jeta personale, ishte diçka e re. Ndërkohë unë po punoja me yje në botën e modës- me yje. Kur  Kim më propozoi që të punoja më të, agjenti im më kërkoi që ta refuzoja si ofertë. Më tha që do të shkatërroja karrierën time brenda një ose 2 vitesh. Nuk e dëgjova. Zgjodha që të qëndroja me Kim sepse ishte shumë e drejtë, besnike, e ëmbël. Më çmoi mua dhe mjeshtrinë time, kisha shumë respekt për të. Kur u largova nga puna e mëparshme, e vetmja gjë që më thanë ishte: paç fat sepse ajo nuk do të jetë kurrë në kopertinën e revistës ‘Vogue’. Por ja ku jemi sot. Dekada e kaluar me Kim Kardashian ka qenë e pabesueshme. Ne jemi rritur së bashku, përcaktojmë trende, frymëzuam dhe ndikuam një industry të tërë. Në të gjitha arritjet e saj, ajo më ka bërë pjesë të tyre edhe mua dhe ka ndikuar shumë në jetën time, duke më ndihmuar të arrij suksesin e pashembull si një make up artist i famshëm. Jam shumë i emocionuar për këtë bashkëpunim”, ka shkruar Mario.

This is my calendar from 2008 that I still have. 10 years ago, on April 5th, 2008 I met @kimkardashian on a cover shoot. I almost didn’t take the job because I had to work at Fox that afternoon where I did makeup for the anchors on the weekends for extra $. At this point I had been a makeup artist for 8 years in NYC, honing my craft, building my portfolio and paying my dues. Retail, weddings, editorial, TV, personal clients, assisting. I began working with some singers and actresses around this time & then I met Kim and began to work with her often. The idea of a reality star at the time was new. After all my years paying dues and assisting some of the big fashion and celeb makeup greats, I was being groomed to begin working with A list stars- actresses & recording artists. I had an agent who demanded that I stop working with Kim immediately. They said I would ruin my career and my career would end within a year or 2. That all of my hard work and struggles until then would be for nothing. Was I going to sit and worry about what the elitist industry would think of me and try to fit into their mold? I refused. I chose to stick with Kim because it felt right in my heart. She was hard working, loyal and sweet. She kept me insanely busy. She appreciated me and my artistry and I had too much respect for her. When I parted ways with my agency, one of the last things they said to me was “good luck, Mario because you will never get a Vogue cover working with her.” Swipe left to see how that turned out. Never let anyone dictate the trajectory of your life and career. The past decade with Kim has been incredible. We’ve grown together, set trends, inspired and impacted an industry along the way. Through all her milestones and achievements and through her rise to global superstardom she has taken me along the way and impacted my life greatly, helping me to achieve unparalleled success of my own as a celebrity makeup artist. I am so excited to finally announce that on April 5, 2018 – exactly 10 years to the day we met, our #KKWxMARIO collaboration with @kkwbeauty will launch! Turn on notifications for the very first reveal tomorrow! #KKWxMARIO

A post shared by MAKEUP BY MARIO (@makeupbymario) on

Kim duhet të jetë shumë krenare që ka pranë vetes njërëz kaq shumë besnik si Mario…dhe ne po ashtu për arritjet e tij.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *