Çaji jeshil nuk është vetëm për t’u shijuar, por mund të bëni këtë maskë të mrekullueshme për fytyrën 0 298

Nëse ju pëlqen çaji jeshil, atëherë ka nja arsye më shumë që ta doni.Me të mund të bëni një maskë të shkëlqyeshme për lëkurën e fytyrës suaj. Përgatisni çajin si normalisht dhe me një pambuk lyeni të gjithë fytyrën dhe qafën, përqëndrohuni më tepër në zonat më problematike të fytyrës si në zonën poshtë syve, apo në zonën rreth buzëve.


Lëreni për 5-10 minuta dhe më pas shpëlani fytyrën me ujë të fohtë.

Kjo maskë ndihmon në uljen e inflamacionit, heqjen dhe parandalimin e rrudhave dhe mbrojtjen e lëkurës nga rrezet e dëmshme UV.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *