Cilat janë mobiljet që nuk do të dalin kurrë nga moda? Bëjini tuajat menjëherë!

Minimalizmi në vetvete ka si koncept thjeshtëzimin, çeljen dhe zmadhimin e hapësirës. Në interior ka impakt akoma më të fuqishëm sesa në eksterier, pasi ndikon drejtpërsëdrejti në gjëndjen psikologjike të njerëzve që banojnë aty.

Mund ta përmbledhim dashurinë tonë për minimalizmin në shumë pak fjalë: është e thjeshtë, finoke, dhe përcjell trend. Këto mobilje kanë fuqinë për të balancuar çdo dhomë me një dozë rafinimi.

CRASHPAD NAPPER DAYBED

  • Inspiruar nga vitet 1920 dhe 1930, ky stol i cili mund të vendoset para shtratit ndihmon si nga ana estetike dhe ajo funksionale.

BOSTIC 71″ LEANING BOOKCASE

  • Mendo – dhe vendosi gjërat – jashtë kornizave me këtë bibliotekë të bukur kontemporane.

NEW YORK SEDIA VELVET DINING ARM CHAIR

  • Karrigia me formë gjeometrike krijon balancim me materialin velvet të zbehtë. Kjo mobilie është punim dore.

MAGINO 30” CLEAR COUNTER STOOL

  • Ky stol kristali akriliku është praktik dhe i mahnitshëm. Modeli përfshin një vend i cili përdoret njëkohësisht si mbështetëse për këmbët si dhe për magazinim.

NATURAL BONE CONSOL TABLE

  • Forma moderne dhe asimetrike i shtojnë karakter kësaj tavoline konsol minimaliste.

ALPHAVILLE COCKTAIL TABLE

  • Përdorimi i bronxit dhe i xhamit të zi e bëjnë këtë tavolinë koktejli magjepsëse por minimaliste.

HANDMADE WOOD BED FRAME

  • Mobilja e parë e prodhuar nga brand-i i lokalizuar në Venezia është pikërisht ky skelet nga Chris Earl dhe është kaq perfekte sa mund ta mbash përgjithmonë.

RACONTEUR SOFA

  • Një divan dyanësh tingëllon goxha i komplikuar, por ky dizenjim nuk mund të ishte më i balancuar.

JENINE FAUX OSTRICH SQUARE BENCH

  • Me këmbët gjeometrike dhe me një veshje metalike, kjo mobilje e vogel por mahnitëse funksionon si një stol, mbështetëse këmbësh, ose një tavolinë e vogël.

AMORE MIO CHAIR

  • Amore Mio, ose “dashuria ime,” është vërtet një karrige speciale. Vërtet, është një nga 16 në të gjithë botën.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *