E premtja e zezë…Kështu do të jetë fundi i jetës tuaj, sipas shenjës së zodiakut! 0

Askush nuk mendon sa duhet për fundin. Edhe kur e kujtojmë, e largojmë mendjen menjëherë, duke menduar për gjëra më të ndritura, siç është jeta. Edhe pse pjesë e pandashme e ciklit jetësor mbi tokë, shumica nuk e përballojnë dot idenë e vdekjes.

Me shpresën e jetës së përtejshme, nuk janë të paktë ata që e shuajnë frikën, mbërthyer pas një ideali të tillë. Ka dhe plot të tjerë që besojnë se gjithçka mbyllet me përfundimin e ‘kohës mbi tokë’. Duke qenë se gjithçka duket tejet e errët në këtë këndvështrim, ditë si ‘E premtja e zezë’, shpesh shërbejnë edhe për t’i parë gjërat nga një këndvështrim ndryshe. Si për shembull, si do të vdisni sipas shenjës tuaj të zodiakut?

Kuptohet, lista e mëposhtme nuk do të thotë asgjë, por shikojeni kështu: bazuar në ditën e lindjes, ju nuk do të dëshironit që jeta juaj të përfundonte në këtë mënyrë. A nuk jeni dakort?

DASHI – në një shtëpi të përfshirë nga zjarri.
DEMI – përplasje me avion.
BINJAKËT – groposje për së gjalli.
GAFORRJA – të vritesh nga dikush që e do.
LUANI – karrigia elektrike.
VIRGJËRESHA – sulm nga kafshët.
PESHORJA – i zënë në kurth.
AKREPI – vetëvrasje.
SHIGJETARI – mbidozë.
BRICJAPI – mbytje.
UJORI – në gjumë.
PESHQIT – brenda një spitali.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *