Kujdes! Çfarë duhet të bëni gjithmonë, përpara se të bëni një maskë në kushte shtëpie 0

Kujdesi për fytyrën tuaj është një çështje primare apo jo? Tashmë nuk është e nevojshme që të shpenzoni shumë para në qendra estetike, pasi shumë thjesht mund të përgatisni vetë në shtëpi një maskë për çdo tip lëkurë. Megjithatë, duhet të keni kujdes! Përpara se të aplikoni një maskë sigurohuni që lëkura është tërësisht e pastër dhe poret tuaja janë të hapura.

Si mund ta bëni këtë? Fare lehtë.

Vloni një tenxhere me ujë

Transferoni ujin në një tas të madh dhe lëreni të ftohet për  për 1-2 minuta.

Pasi uji të mos jetë shumë i nxehtë, vendosni fytyrën tuaj dhe mbuloni kokën dhe tasin me një peshqir për 5-10 minuta.

Në fund do e shikoni se të freskët do e keni fytyrën tuaj, gati për të bërë çdo maskë për çdo tip lëkure.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *