Këtë fundjavë drejt Durrësit! Ka hapur dyert Fly Resto Lounge! 0 1535

Vera është në prag! Sinjali i saj u dha fundjavës që shkoi, ku më ‘të paduruarit’ na servirën fotot e para nga deti!Për të gjithë kryqytetasit Durrësi mbetet një nga destinacionet më të frekuentuara, kjo për afersinë, komoditetin e kthimit në mbrëmje në shtëpi, shfrytëzimin qoftë edhe një dite të vetme plazh, por edhe degustimin e restoranteve të mirë dhe plot shije!

I tillë, madje tepër i veçantë, me ambicien për të qenë vendi më IN i sezonit është Fly Resto Lounge në shëtitoren Vollga në Durrës!
Ky ambient nuk është i panjohur për durrsakët, kryeqytetasit dhe gjithë turistët që mbërrijnë në qytet! Prej vitesh ai ka tërhequr dhe krijuar klientët e tij besnikë, ndërsa ky prag sezon e gjen plotësisht të rinovuar, dhe më të bukur se kurrë!

I vendosur në katin e 15-të të kullës përballë Torra-s, prej andej sheh një pamje mahnitëse, plot 360 gradë, që fillon me gjirin e Golemit, portin me anijet që hyjnë e dalin, amfiteatrin, shëtitoren duke e shijuar gjatë gjithë ditës, ku dreka, pasditja me perëndimin e diellit dhe mbrëmja me çati yjet e bëjnë thjesht të mrekullueshme!!!

Ajo që mbetet pika më e fortë e Fly Resto Lounge është kuzhina mesdhetare dhe franceze, akulloret, ëmbelsirat unike, të përgatitura në çast nga kuzhunieri janë një tundim për të shkuar përsëri e përsëri!

Shtoji këtij ambienti me një interior tejet modern, edhe muzikën e mrekullueshme ‘live’ dhe DJ, mesiguri keni kënaqur shijet tuaja, të familjarëve a miqve me të cilët do të ndani kohën tuaja!

Nëse dhe ti po bën axhendën e së shtunës mbrëma, apo drekës së të dielës nuk kemi dyshime që ajo tashmë mban emrin Fly Resto Lounge!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *