Pushime si të VIP-ave? Këto janë destinacionet më luksoze në botë, që do t’ju mahnisin me një shikim!

Pushimet verore janë më pranë se kurrë. Disa i kanë planifikuar më së miri ditët e verës, të tjerë e kanë ndarë mendjen që do të qendrojnë në kryeqytet, ndërsa një pjesë ende nuk kanë bërë plane se çfarë do të bëjnë me ditët pa angazhimet e punës. Sido që të jetë, shumica i drejtohen plazhit dhe vendeve bregdetare në tërësi, duke rralluar kështu vizitat në klimën malore ose destinacione të ngjashme.

Nga ana tjetër, rrjetet sociale na bëjnë gjithnjë e më të varur nga dëshira për t’u arratisur diku larg vendlindjes. Kudo gjenden fare lehtë vende përrallore, për të cilat mendojmë se ekzistojnë vetëm në ëndrra. Shohim VIP-at teksa postojnë foto nga brigjet më të mahnitshme, e kaq mjafton për të na ndezur shpresën se vitin e ardhshëm, do të kursejmë aq shumë, sa të shijojmë një verë si duhet. Europa, Amerika, por edhe kontinentet e tjera ofrojnë kombinimin e natyrës me investimet marramendëse, të cilat nuk janë të prekshme nga kushdo. Edhe kryeqytetet si Parisi, meritojnë të shijohen nën frymën e luksit dhe komoditetit maksimal.

Yje si George dhe Amal Clooney, çiftet e familjes mbretërore, e shumë hollivudianë të tjerë kanë piketuar prej vitesh destinacione të tilla, duke mos kursyer (me të drejt…) asnjë monedhë dhe mundim të mëtejshëm, për t’iu drejtuar ndërtimeve luksoze, që ofrojnë shumëçka, përveç mërzitjes. Më poshtë do të gjeni disa nga fotot më marramendëse, që do t’ju ngjallin dëshirën për të rrëmbyer valixhet dhe për t’u nisur diku larg, shumë larg…!

HOTEL BELLEVUE, KROACI

 

THE GIRI RESIDENCE, SPANJE

 

HOTEL PLAZA ATHENEE, PARIS

 

GRAND HOTEL TREMEZZO, ITALI

 

VILA VITA PARC, PORTUGALI

 

LA RESIDENCIA, SPANJE

 

BELMOND HOTEL, ITALI

 

 

 

MYKONOS GRAND, GREQI

 

HOTEL BUBLOS, FRANCE

 

HOTEL DU CAP-EDEN-ROC, FRANCE

 

AMAN VENECIA, ITALI

 

SOHO FARMHOUSE, ANGLI

 

PRINCIPE DI SAVOIA, ITALI

 

IL PELICANO, ITALI

 

GRAND HOTEL TREMEZZO, ITALI

 

HOTEL LONE, KROACI

 

VILLA D’ESTE, ITALI

 

BELMOND VILLA SAN MICHELLE, ITALI

 

LA SIRENUSE, ITALI

 

BULGARI HOTEL MILANO, ITALI

 

THE RITZ PARIS, FRANCE
easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *