Nga Enada Hoxha, Ajola Xoxa te Anjeza Maja, si u veshën VIP-at në Ballon Vjeneze 0 2875

Tapet i kuq, fustane elegante, djem me kostum, ushqim i mirë, në sfond “Danubi blu”…mund t’ju duket si një moment i shkëputur nga një përrallë, por jo. Bëhet fjalë për ballon Vjenezë që u mbajt mbrëmjen e djeshme në Pallatin e Kongreseve.Të pranishëm ishin konsuj, përfaqësues të ambasadës austriake, asaj çeke, sllovake, kryebashkiaku Veliaj, ndërsa nuk munguan edhe personalitete të tjerë të artit të cilët u bënë bashkë në një mbrëmje krejtësisht ndryshe.

Balloja u hap me një vals nga balerinët e njohur Enada dhe Gerd Vaso, për të vijuar më pas me performancën e mexosopranos së Teatrit të Operas dhe Baletit Vikena Kamenica dhe tenorit Armaldo Kllogjeri. Gjithashtu nuk munguan as tingujt melodiozë të familjes Qerimi si dhe interpretimi i të rinjve të Shkollës së Baletit në Tiranë.

Më poshtë do t’ju sjellim pak nga atmosfera si dhe veshjet që kishin përzgjedhur të pranishmit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *