Prind pas të 45? Kurrë mos i humbni shpresat! 0 707

Të qënurit nënë, të paktën një herë në jetë, është ëndrra dhe instikti i çdo vajze, pavarësisht momentit kur të vjen si dëshirë. Shumë shpirtra rebele, të dhëna pas karrierës, emocionit dhe rritjes së tyre, kanë pritur shumë gjatë, më shumë seç duhet.Jeta ecën shpejt, fatkeqësisht dhe koha nuk të pret ty derisa të të mbushet mendja që mund të sjellësh dikë në jetë. Por pavarësisht se trupi mund të mos të të përgjigjet më për këtë dëshirë, apo partneri mund të të mungojë, ekzistojnë zgjidhje si adoptimi apo farëzimi artificial që mund të ta bëjnë ëndrrën realitet.

Lista e mëposhtme tregon shumë personazhe të famshme, të cilat janë bërë nëna pas moshës 45 vjeç.

1- RACHEL WEISZ

<p>Weisz announced that she and husband of seven years, Daniel Craig, were expecting their first child together in <a href="https://www.nytimes.com/2018/04/20/style/rachel-weisz-disobedience-movie.html">an interview with the <em>New York Times</em>.</a>&nbsp;&ldquo;We&rsquo;re going to have a little human,&#8221; she said. &#8220;We can&rsquo;t wait to meet him or her. It&rsquo;s all such a mystery.&#8221; The Oscar winner, 48, is already mom to Henry, 11, from a previous relationship with director&nbsp;Darren Aronofsky. Craig&nbsp; has a 25-year-old daughter, Ella, with his ex-wife,&nbsp;Fiona Loudon.</p>

2- KENYA MOORE

<p>The&nbsp;<em>Real Housewives of Atlanta&nbsp;</em>star, 47, revealed on the season 10 reunion part 1 that she&#8217;s <a href="http://people.com/babies/rhoa-kenya-moore-marc-daly-pregnant-with-first-child/">pregnant with her first child</a> &mdash; a surprise revelation that happened at the top of the show when host Andy Cohen inquired if a baby was on the way.</p>
                <p>&ldquo;We will definitely be welcoming a boy or girl in late this year,&rdquo; Moore said, shocking herself. &ldquo;Oh my God, I said that! I don&rsquo;t want to talk about the details because I&rsquo;m still very nervous about everything so I want to get past a safe place.&rdquo;</p>
                <p>&ldquo;We have been really upfront about wanting to expand our family, and we have definitely been taking the proper steps to try to make that happen,&rdquo; she added on the <a href="http://www.bravotv.com/the-daily-dish/the-real-housewives-of-atlanta-kenya-moore-thankful-for-growing-family-2018"><em>RHOA After Show</em></a> in early 2018.</p>

3- JANET JACKSON

Image result for janet jackson

4- LAURA LINNEY

Image result for LAURA LINNEY

5- AUDRA MCDONALD

Image result for AUDRA MCDONALD

6- SHERYL CROW

Image result for SHERYL CROW

7- GERI HALLIWELL HORNER

Image result for GERI HALLIWELL HORNER

8- ANGELA BASSETT

Image result for ANGELA BASSETT

9- NANCY GRACE

Image result for NANCY GRACE

10- DIANE KEATON

Image result for DIANE KEATON

11- GWEN STEFANI

Image result for GWEN STEFANI

12- MARCIA CROSS

Image result for MARCIA CROSS

13- SANDRA BULLOCK

<p>Bullock adopted her son Louis, 8, in 2010 at age 45. In 2015, the pair welcomed Bullock&#8217;s adopted daughter Laila, 6, to the family. &#8220;When I look at Laila, there&#8217;s no doubt in my mind that she was supposed to be here,&#8221; she told PEOPLE in her <a href="http://celebritybabies.people.com/2015/12/02/sandra-bullock-adopts-daughter-laila-people-exclusive-cover/">Dec. 14 cover story</a>&nbsp;in 2015, which introduced the world to her new addition. &#8220;I can tell you absolutely, the exact right children came to me at the exact right time.&#8221;</p>

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *