Keni plane për të shkuar në plazh? Gjëja e parë që duhet të bëni për të mirën e lëkurës suaj! 0 668

Pse të shpenzoni para në qendrat estetike, kur shumë mirë mund të bëni vetë një maskë në kushte kushtëpie me një produkt i cili kushton shumë pak? Hapni frigoriferin tuaj dhe merrni pak majonezë të freskët. Përhapeni butësisht në lëkurë dhe lëreni për 20 minuta. Më pas shpëlajeni atë me ujë të ftohë. Fytyra juaj do të jetë më e pastë dhe më e qetë.Nëse nuk keni majonez në shtëpi, mos u shqetësoni! Kosi do t’ju vijë në ndihmë. Merrni pak kos vendoseni në fytyrë për 20-30 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë. Ju sjell të njëjtat rezultate si maska me majonez. Pra mund ta zgjidhni ju vetë se cila maskë është më e përshtatshme për ju!

Është e vlefshme për çdo tip lëkurë, kështu që vajza mos nguroni.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *