Përpara se të zgjidhni të ndaheni nga partneri, bëjani vetes këto 7 pyetje! 0 965

Një vit pas një divorci, cilësia e jetës së gruas zvogëlohet për 73%, dhe një mashkulli – me 42%.Për këtë arsye psikologët rekomandojnë që të mos merrni vendime të rëndësishme gjatë kësaj periudhe. Të gjithë, herët ose vonë, përballen me një situatë të tillë ku gjetja e një zgjidhjeje duket se është e vështirë për të shpëtuar marrëdhënien tuaj dhe për ta rikthyer siç ishte në fillim.

Nëse jeni në një fazë, që nuk dini se çfarë duhet të bëni me marrëdhënien tuaj, t’i jepni fund ose jo, Bright Side na sjell 7 pyetje që duhet t’ia bëni vetes dhe në varësi të përgjiegjeve do kuptoni se çfarë është e duhura për ju!

A më ndihmon kjo marrëdhënie të nxjerrë më të mirën tek unë?

A kemi ne plane të përbashkëta për të ardhmen?

A flasim me njëri-tjetrin për gjëra të rëndësishme?

Pjesën më të madhe të kohës kur jeni bashkë jeni e lumtur apo e mërzitur?

A bëjmë kompromise për të mirën e marrëdhënies sonë?

Përse duhet të ndahem nga ai?

A do jetë jeta ime më e mirë pas ndarjes?

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *