Të gjithë të dashurit e Ledi Dianës

E ëmbël, e bukur, e dashur, e paqtë dhe shumë e dhimbshur, këto kanë qenë tiparet e Princeshë Dianës, që arriti të rrëmbejë zemrat e gjithë botës. Por duket se në aspektin sentimental, Diana nuk ishte me fat.

Martesa e saj me princin Charles, rezultoi e dështuar, pasi ai nuk e deshi asnjëherë mjaftueshëm nënën e dy djemve të tij. Sipas librave te botuar për jetën e princeshës së Wellsit, ka qenë kjo pikërisht arsyeja që e shtyu Dianën të hidhej në krahët e burrave të tjerë.

Mendohet se ajo pati disa lidhje dashurie para dhe pas divorcit me Charles. Ne ju sjellim në vëmendje  të gjithë burrat që Ledi Diana pati në jetën e saj.

Charles

James Hewitt

Oliver Hoare

James Gilbey

Barry Mannakee

Hasnat Khan

Dody El Faied

 

Previous ArticleNext Article