10 filmat ku është kryer me të vertetë marrëdhënie seksuale! 0

Së pari, njerëzit bëjnë seks! Së dyti seksi është një nevojë natyrale. Së treti të gjithë e dimë që në filma, skenat e nxehta më së shumti janë të stisura, por mesa duket jo gjithmonë. Ka disa regjisorë, që kanë zgjedhur që në këto skena të fusin sa më shumë realitet. Dhe po, ka disa filma në të cilat akti seksual është kryer me të vërtetë. Dhe ju sjellim 10 prodhimet kinematografike, në të cilat skenat me pullë të kuqe, janë të gjitha të vërteta.

  1. Love

Ky film i vitit 2015 përfshin shumë skena të seksit të pasimuluar, duke përfshirë një treshe dhe një orgji. Regjisori Gaspar Noé flet për marrëdhëniet jofunksionale të një çifti, I treguar pjesërisht përmes retrospektivës. Fakt qesharak: Noé kryente teste tërheqjeje midis aktorëve – gjë që ka kuptim duke pasur parasysh skenat e seksit në ekran. Fakti tjetër zbavitës: filmi debutoi në Kanë.

  1. ‘Romance X’

Ky film i vitit 1999 ka të bëjë me një grua, i dashuri i së cilës nuk do të ketë marrëdhënie seksuale me të, duke e detyruar atë të fillojë të kërkojë diku tjetër. Dhe po, ajo përmban seks të pasimuluar gjatë gjithë filmit. Për informacionin tuaj  filmit iu dha një vlerësim i shkallës R në shtete pas disa redaktimeve të rëndësishme, kështu që mund të hasni vështirësi për të gjetur filmin origjinal.

  1. Otto; or Up With Dead People’

Ky film bën fjalë për një zombie në Berlin dhe përmban mjaft skena erotike falë faktit se një nga personazhet bën një dokumentar rreth pornografisë. Me sa duket, momentet intime janë reale – kështu që nëse interesat tuaja përfshijnë zombi dhe seks, vazhdoni.

  1. ‘Kaligula’

Caligula e 1979-ës është paksa e diskutueshme mbi statusin si një film “i rregullt” kundrejt një filmi pornografik- por fakti që ka aktorët të listës A, si Peter O’Toole dhe Helen Mirren me siguri i jep paksa kredite. Filmi u prodhua nga Revista Penthouse, dhe paraqiti skena seksuale të që u shtuan pas prodhimit ( më shumë si shaka e drejtorit) dhe u vepruan nga “Penthouse Pets”.

  1. ‘Shortbus’

Good ol’ Shortbus! Kjo komedi e vitit 2006 është një nga filmat më të njohur I këtij produksioni dhe për një arsye: është legjitim. Ngjarjet e filmit përqëndrohen në një sallon artistik seksual në Brooklyn dhe tregon qartë aventurat e një gruaje në përpjekjen për të arritur orgazmën. (Për informacionin tuaj, aktorja Sook-Yin Lee pothuajse u pushua nga puna në radio për shkak të këtij filmi, por e mbajti punën e saj falë mbështetjes së këngëtarëve si Gus Van Sant, Francis Ford Coppola dhe Yoko Ono.)

  1. 9 songs

Nëse ju pëlqen seksi juaj  i pasimuluar me një anë ankthi të një hipsteri , mos kërkoni më tej se në vitin  2005 filmin  9 songs. Filmi është në thelb rreth një çifti që a) merr pjesë në koncerte nga grupe të tilla si Franz Ferdinand dhe The Warand Dandy, dhe b) kanë një ton seksual. Dhe është shumë, shumë i vërtetë.

 

  1. ‘The Brown Bunny’

Mos harroni kur The Brown Bunny doli në 2003-in  dhe të gjithë flisnin për skenën seksuale midis Vincent Gallo dhe Chloe Sevigny? Theu çdo kufi  (në fund të fundit, Sevigny është një aktore me emer) dhe mbetet një nga momentet më të dukshme të pa pasimuluara në film.

  1. ‘The Idiots’

Prisni emrin e Lars von Trier të shfaqet disa herë në këtë listë, duke filluar me dramedin ‘The Idiots’ të vitit 1998, I cili flet për një grup miqsh që lirohen nga pengesat e tyre (ndjejnë shiun në lëkurën e tyre) dhe fillojnë orgjitë. Seksi simulohet kryesisht nga aktorët, por një skenë përmban seks aktual të miratuar nga industria e pornografisë.

  1. ” Cruising

Ky triler rreth-1980-ës nga William Friedkin karakterizon Al Pacinon si një polic i cili përpiqet të gjejë një vrasës serial që synon njerëzit homoseksualë. Versioni origjinal i filmit shfaqte pamje të seksit homoseksual, dhe ndërsa disa korniza mbeten të dukshme në prerjen përfundimtare, shumë u fshinë për të marrë një vlerësim R. (Pas publikimit, ky film shkaktoi mjaft dramë dhe u protestua nga aktivistët e të drejtave të homoseksualëve të cilët u ndjenë të stigmatizuar.)

  1. ‘Intimacy “

Intimiteti është një film britanik i vitit 2001 i cili flet për një burrë që bie në dashuri me një grua me të cilën kryen marrëdhënie seksuale të rastësishme, dhe kupton se është e martuar dhe nuk e ka në plan për të lënë burrin e saj. Seksi është i vërtetë, gjë që është shumë e rrallë për një film të zakonshëm i cili  fitoi filmin më të mirë në Festivalin e Filmit të Berlinit.

Previous ArticleNext Article