SONDAZH/ Cili është Miss-i më i bukur shqiptar?

Mbrëmë u mbajt edicioni i 20-të i garës për më të bukurën e trojeve shqiptare.

“Miss shqipëria 2018” është bukuroshja Alba Bajarmi, e cila për një vit do të mbajë titullin dhe kurorën e më të bukurës shqiptare. Një event i tillë, i cili krahas bukurisë së vajzave, ndërthur bukuritë natyrore, apo edhe lashtësinë historike,  duke i dhënë jetë çdo vit një guri, kalaje, legjende, një mbreti, apo një mbretëreshe i jep rëndësinë e veçantë këtij kompeticioni.

20 bukuroshe shqiptare, që prej vitit 1998 kur ka datuar gara e parë e këtij lloji, janë 20 Mbretëreshat me kurorë të cilat ne kemi menduar t’i sjellim edhe një herë në vëmendjen tuaj përmes një sondazhi. Nëse për një moment ne bëhemi Petri dhe Alda Bozo, atëherë ju bëhuni juria dhe le të zgjedhim miss-in e 20 viteve.

Cila është më e bukura e më të bukurave sipas jush?

Miss 1998- Aldona EleziMiss 2000- Elizabeta Gjonpali

Miss 2001- Denisa Çela

Miss 2002- Zajmina Vasjari

Miss 2003 Eriona Ibro

Miss 2004 Enkelejda Bargjo

Miss 2005 Edlira Mema

Miss 2006- Silvi Skenderaj

Miss 2007- Irsa Demneri

Miss 2008- Almeda Abazi

Miss 2009- Ertemiona Mejdani

Miss 2010- Nevina Shtylla

Miss 2011- Kejdi Jashari

Miss 2012- Kleoniki Delijorgji

Miss 2013- Fiorenca Lekstakaj

Miss 2014- Anisa Petrela

Miss 2015- Sara Karaj

Miss 2016- Kristina Skurra

Miss 2017- Alessia Çoku

Miss 2018- Alba Bajrami

Previous ArticleNext Article