10 futbollistët më seksi! 0

Nuk është sekret se futbolli është sporti më i ndjekur dhe i pëlqyer nga pjesa më e madhe e njerëzve.

Futbollistët janë gjithmonë në qendër të vëmendjes në çdo ndeshje dhe për këtë arsye ata duhet që të duken gjithnjë mirë. Futbollistë si Cristiano Ronaldo e pranojnë se bëjnë stërvitje cdo ditë që të mbajnë trupin në formë. Në këtë valë emocionesh e ethesh të Kampionatit Botëror 2018 ne po ju prezantojmë 10 futbollistët më seksi të botës.

10. Asmir Begovic (Chelsea FC, Bosnia and Herzegovina)

Begovic është vetëm 28 vjec dhe është lojtari i preferuar nga vajzat të cilat preferojnë që ta shohin në cdo ndeshje. Ai modelon për reklamimin e dorashkave me të cilat luan si dhe mund të flasë katër gjuhë, atë boshnjake, frëngjisht, anglisht, gjermanisht.

 9. Gerard Pique ( Barcelona, Spain)

Me tipare perfekte dhe një model flokësh shumë IN, Mbrojtësi i Spanjës Gerard Pique padyshim që e meriton të jetë në listën e futbollistëve më seksi. Përveç futbollit Pique  u bë i famshëm më grindjet që pati nërrjetet sociale me futbollistin Sergio Ramos. Gjithashtu ai është i martuar me këngëtaren Shakira dhe kanë dy djem. 

8. Claudio Marchisio (Juventus FC and Italy)

Italianët janë të njohur për stilin e tyre dhe Calusio Marchisio nuk bën përjashtim. 30 vjeçari luan pëjuventusin dhe skuadrën kombëtare të Italisë. Përveç punës së tij si futbollist, ai modelon gjithashtu edhe përparfumet e Hugo Boss.

7. Theo Walcott (Arsenal FC and England)

Theo Walcott është shumë i preferuar për  fytyrëntërheqëse pamjen e tij fizike dhe tatuazhet në trup. Shumë nga ndjekësit e tij në rjetet sociale janë vajzadhe padyshim që e meriton të jetë në këtë renditje.

6. James Rodriguez (Real Madrid and Colombia)

24 vjecari James Rodrigues ka fituar zemrat e shumevajzave me pamjen e tij fizike. Sigurisht që përveç pamjes tërheqëse ai  zotëron aftësi fenomenale në futboll dhe nuk mund të lëmë pa përmendur punën që Rodrigues bën si model për Rexona dhe Adidas.

5. Sergio Ramos (Real Madrid FC and Spain)

Sergio Ramos është kapiteni  i Real Madrid dhe e përfaqëson më së miri rolin e tij në skuadër. Edhe pse duket një njeri i ftohtë, paraqitja  e jashtme e futbollistit ka bërë për vete shumë vajza në mbarë globin.

4. Olivier Giroud (Arsenal FC and France)

Olivier Giroud është futbollisti I arsenalit si dhepërfaqëson Francën  në botëror. Me një paraqitje fizike dhe pamje mjaft tërheqëse Giroud është marrë si një model që në momentet e para kur ka dalë në fushë për të luajtur. 27 vjeçari modelon për Hugo boss dhe Puma.

3. Neymar Jr. Dos Santos (Barcelona FC and Brasil

Neymar ka qënë në qendër të vëmendjes që në daljen e tij të parë në Botërorin e 2010. Si kapiteni i Brazilit,  por edhe si një nga futbollistëme forma gati perfekte Neymar nuk zhgënjen asnjëherë.

2. David Beckham (Retired)

Edhe pse është larguar nga futbolli, Beckham endeqëndron në renditjet e futbollistëve  më seksi. 41 vjecari vazhdon që të ketë stil dhe një paraqitje për tuadmiruar. Ai ka linjën e tij me të brendshme dhevazhdon që të modelojë për marka të njohura.

1. Cristiano Ronaldo (Real Madrid and Portugal)

Cristiano Ronaldo është një ndër futbollistët nuk ka nevojë për prezantim. Ai qëndron në krye të listës sinjë nga futbollistët më seksi. Edhe pse ka një fizikshumë të mirë, Ronaldo është gjatë gjithë kohës duke punuar dhe duke u kujdesur për pamjen e tij.

 

 

 

 

 

Previous ArticleNext Article