Tendenca më e fundit, peneli i syve i bardhë! 0

Shumë vajza dëshirojnë që të jenë gjithmonë të informuara për prurjet më të reja përsa i përket makeup-it. Ku ka më bukur sesa të jesh gjithmonë në formën tënde më të mirë dhe të dukesh shkëlqyeshëm në çdo moment. Kjo është arsyeja përse po ju sjellim një nga trendet më të përhapura të momentit përsa i përket makeup-it, penelin për sytë me ngjyrë të bardhë!

Peneli i bardhë i jep lëkurës së nxirë shkëlqim të dukshëm dhe mundëson kontrast me qerpikët e errët dhe kjo do e tërheqi vëmendjen tek sytë tuaj. Kjo ngjyrë peneli mundëson një makeup, i cili do të bjeri në sy dhe do të krijojë një pamje të guximshme. Nga pasarelat dhe deri tek Tapeti i Kuq, hidhini një sy të gjitha trukeve të bukurisë që ju mundëson ky trend i ri.

Me përdorimin e gjërë që ka marr, mesa duket shumë shpejt ky trend do të jetë i preferuari midis Yjeve.

 

Rihanna, Louis Vuitton menswear Pranverë/Verë Paris, 21 qershor, 2018

 

Kristen Stewart  Kanë, 2018

 

Bella Hadid Formula 1, Monaco, maj 2018

 

 

Gigi Hadid në javën e modës në Londër, Pranverë / Verë 2018

 

Lily-Rose Depp në Chanel Métiers d’Art Collection Paris Cosmopolite show në Tokio, maj 2017

 

Tome Vjeshtë / Dimër 2017-2018 në New York

 

Valentino couture Vjeshtë / Dimër 2017-2018
Previous ArticleNext Article