Princi William na tregon për kë bën tifo këtë botërorë! 0

Familja mbretërore angelze është fanse e futbollit, por mesa duket fansi më i zjarrtë është Princi Williams dhe këtë e ka bërë publike në një postim në Twitter.

I dyti në fron për trashgimtarë festoi fitoren e fundit të Anglisë në Kupën e Botës 2018.

“Nuk mund të isha më krenar sesa kaq! Ju e keni merituar totalisht vendin tuaj në finalen e Kupës së Botës dhe duhet ta dini që e gjithë Anglia është krenare për ju! Jepi Anglia! W,” – ka shkruar Princi William në llogarinë zyrtare të Pallatit Kensington!

Anglia e mundi Kolumbinë gjatë penalltive dhe do të luajë kundër Suedisë të shtunën në datë 7.

Previous ArticleNext Article