Mediat italiane shkruajnë për përjetimin ‘live’ të tërmetit nga Florian Agalliu 0

Ende nuk na ka kaluar paniku që përjetuam  dje nga tërmeti që tronditi Tiranën dhe Durrësin. Mijëra qytetarë lanë zyrat, e shtëpitë dhe dolën në rrugë të alarmuar si rrallë më parë.

Ndërkohë në studion e emisionit “Në shtëpinë tonë” në Top Channel, programi ka qenë live, duke bërë që moderatori Florian Agalliu dhe kuzhinierja të shfaqin para publikut përjetimet e frikshme që kanë patur nga lëkundjet tejet të forta. Teksa orenditë në kuzhinën e impovizuar kanë filluar të bien, Flori ka marrë kuzhinieren dhe janë larguar nga studio.

Këtë moment të përjetimit të tërmetit nga moderatori, e kanë pasqyruar edhe mediat italine kryesisht faqja “Inmeteo.net”, e cila ka publikuar videon e emisionit. Komentuesit italianë kanë vlerësuar gjestin e Florit, që nuk ha harruar të marrë me vete dhe zonjën, teska largohen të dy të frikësuar nga studio. Moderatori e ka publikuar lajmin e mediave italine në llogarinë e tij në instagram, duke shtuar me humor se tani ai meriton nënshtetësinë italine.

Previous ArticleNext Article