Si të bëjmë një skrab për fytyrën me dy përbërës! 0

Si ditë pushimi që është sot, pse jo një shërbim të shpejtë dhe pa shpenzime për lëkurën e fytyrës, do ishte pjesë e relaksit. Ky është skrabi me përbërësit më të thjeshtë që keni parë ndonjëherë, por edhe i lehtë në përgatitje.

Me anë të këtij aplikimi do të përfitoni një zbardhje dhe pastrim të thellës të lëkurës tuaj.

Përgatitja;

Merrni një limon ndajeni në gjysmë dhe sipër hidhni pak sheqer të imët. Më këtë limon masazhoni fytyrën tuaj butësisht për 1 minutë dhe shpëlajeni me ujë vaktë. Kjo do të bëjë që lëkura jo vetëm të pastrohet nga qelizat e vdekura por edhe nëse keni ndonjë puçërr apo shenjë të vogël do të zhduket. A nuk është gjëja më e thjeshtë natyrale që keni parë.

Këtë skrab mund ta bëni një herë në javë, pasi kjo metode largon edhe yndyrën nga lëkura juaj si pasojë e fektit të limonit.

 

Previous ArticleNext Article