Pasuria e Kylie Jenner kalon atë të Mark Zuckenberg, ja shifra marramendëse! 0

Një tjetër lajm historik dhe këtë herë fokusohet në pasurinë e Kylie Jenner. Ajo ka hyrë në histori! Është 20 vjeç dhe për 3 vite ka arritur të krijojë një pasuri marramëndëse prej 900 milionë $.

Është revista “Forbes” ajo që e ka bërë të ditur këtë lajm. E veçanta e Kylie-t është se ajo nuk ka pasur asnjë para të trashëguar por të gjithë pasurinë e ka vënë vetë. Ndoshta fama e motrave të saj Kardashian ka ndikuar në rritjen e shpejë të pasurisë së saj, por përveç kësaj gjithçka tjetër është arritur nga vetë ajo. Pasuria e saj është shumë më e madhe sesa e motrës së saj Kim Kardashian, e cila ka pasuri me vlerë 350 milionë $.

Në renditjen e Forbes, Jenner ia ka kaluar Mark Zuckerberg, i cili u bë miliarder në moshën 23-vjeçare. Ndërkohë Kyliie është kokë më kokë pëmr vendin e parë me Evan Spiegel, themeluesin e Snapchat, i cili u bë miliarder në të njejtën moshë më Kylie-n.

Previous ArticleNext Article