Era “ndez” finalen, shqiptarja këndon në Moskë 0

Era Istrefi, Will Smith dhe Nicky Jam kanë ndezur finalen e Botërorit Francë-Kroaci. Një finale historike edhe për të gjithë shqiptarët. Për herë të parë, një këngëtare nga Kosova interpretoi në ngjarjen më të rëndësishme të Botës.

Era i emocionoi të gjithë të pranishmit në “Luzhniki” dhe jo vetëm, teksa interpretoi këngën zyrtare të Botërorit “Live It Up”.

Sot  ndeshja e fundit e këtij Kampionati Botëror. Franca do të përballet me Kroacinë në finalen e madhe që do të zhvillohet në ‘Luzhniki’, Moskë, ndërkohë po u japim disa detaje pikante në ceremonië hapëse të ketij eventi të rëndësishëm në fushën sportive.

Trofeu i Kupës së botës zbret në fushë

Dhoma e zhveshjes të dy ekipeve në finale Francë-Kroaci

Previous ArticleNext Article