Çanta ikonike e Dior, rikthehet sërish!

Nuk e di nëse ka qenë në preferencën tuaj, por çantat me copë xhins nga Dior që kanë qenë në modë në vitet 1999, do të jenë sërish pjesë e koleksionit të vitit 2019. Drejtorja e shtëpisë së Dior është shprehur se risjellja edhe  një herë në vëmendje e trendeve të kohëve të shkuara është një mënyrë shumë e bukur për të treguar se e bukura nuk ka kohë.

“Unë e konsideroj këtë aksesor si trendin e duhur për t’ja ‘vjedhur’ kohës kur është lançuar për herë të parë dhe për ta bërë pjesë të garderobës së përdistshme sot”; është shprehur Maria Grazia Chiuri. Kjo çantë nga sot është në shitje.

 

 

Previous ArticleNext Article