Horoskopi ditor 6 gusht 0

Dashi

Do ndjeheni të nervozuar në mëngjes, nën presionin e Hënës në trekëndësh me Uranin. Diskutime të shumta sidomos për objektivat personale dhe ekuilibrin në çift. Pasditja ju jep siguri, për më tepër Hëna ndërron shenjë, ashtu siç ju ndryshoni humorin. 

Demi 

Do e filloni ditën me një mëngjes të bukur romantik me të dashurin tuaj. Më vonë efekti magjepsës i Hënës do zhduket, aq sa ndryshimi i pozicionit të saj do t’ju vërë në provë. Ruani qetësinë dhe përpiquni të reagoni ashtu si duhet.

Binjakët

Sot dita, falë kalimit të Hënës pasdite në trekëndësh që shton energjitë tuaja, duke ju nxitur për aventura të reja. Pasion i madh për udhëtimet, me miqtë flisni më tepër se duhet por tani ka ardhur momenti të reagoni!

Gaforrja

Një ndryshim i papritur në lidhje me programet e parashikuara për sot duhet të merret parasysh, me Hënën dhe Uranin jo në harmoni të plotë. Është momenti të mendoni për pushimet tuaja, ka ardhur koha të qetësoheni.

Luani

Në mëngjes do fokusoheni te problemet familjare, pavarësisht dëshirës për të ndryshuar rutinën e së dielës, ndoshta me ndonjë udhëtim të shkurtër dhe zbavitës. Çdo gjë duket sikur po ikën shumë shpejt këtë të diel, mungesa e programeve të përcaktuara ju bën më gazmor.

Virgjëresha

Të përkëdhelur nga Hëna, do shijoni një ditë të këndshme për t’iu përkushtuar shëtitjeve të shkurtra në mal ose ndonjë aktiviteti në natyrë. Dëshira për të bërë shpenzime nuk ju mungon. Pasditja ju rezervon surpriza të këndshme!

Peshorja

Do jeni të zymtë në mëngjes por pasdite, me kalimin e Hënës në shenjën e Dashit, humori do përmirësohet dhe do ndjeheni më energjik. Mbrëmje ideale për të marrë pjesë në një festë në shoqërinë e miqve tuaj të dashur.

Akrepi

Të lumtur dhe të gëzuar gjithë mëngjesin. Pasdite do ndjeheni pak të lodhur, ju duhet pak pushim për të marrë veten. Mos tentoni të anuloni planet e darkës! Është më mirë të sforcoheni pak sesa të zhgënjeni personat që ju rrethojnë.

 Shigjetari

Do zgjoheni me humor të keq për shkak të Hënës që ju kundërshton. Megjithatë shpejt do ndryshoni mendim duke ju përkushtuar projekteve që keni në mendje. Është e kotë të pretendoni që t’i realizoni gjërat shpejt, çdo gjë ka nevojë për kohën e vet.

Bricjapi

I shikoni gjërat me optimizëm të madh. Do tregoni elasticitet dhe shpirtin e përshtatjes para një ndryshimi të papritur në programet tuaja. Falë mbështetjes së Uranit do thyeni rregullat dhe zakonet. Ndërmerrni iniciativa të reja nëse doni të triumfoni.

Ujori

Mëngjes jo shumë aktiv, por pas dreke Hëna arrin në shenjën tuaj dhe do ndjeheni më shumë energjik. Gjeni kohë për miqtë tuaj, keni nevojë për zbavitje. Pak të pakapshëm në dashuri, partneri juaj mund të ketë nevojë për siguri dhe stabilitet.

Previous ArticleNext Article