10 mënyra si të dekoroni shtëpinë sipas stilit Francez! 0 934

Seç ka diçka për dekorin Parizien që duket kaq I bukur dhe I pamundimshëm, por përsëri është e pamundur për tu përsëritur. Nëse dëshiron që shtëpia juaj të ketë atë ndjesinë perfekte franceze ne ju paraqesim 10 ide dhe këshilla nga gratë e këtij vendi.

Zgjidhni kombinimet në mënyrë të zgjuar dhe minimaliste  si këta aksesorë të thjeshtë dhe të freskët që janë ajo çka i duhet shtëpisë

Jepuni një dorë mobiljeve të vjetra në vend që ti zëvendësoni si për shembull kjo  tavolinë e vjetër që një grua franceze me një ngjitës dhe një copë imitim lëkure i dha këtë pamje. Provoni që stili nuk ka pse të jetë i komplikuar

Dini ku të investoni. Nëse keni një buxhet të vogël investoni atje ku duhet për ti dhënë ambjentit të shtëpisë tuaj një pamje modern sin ë rastin e kësaj blogereje franceze

Tregojini aksesorët që ju pëlqejnë edhe nëse janë këpucë. Nëse jeni krenarë për takat tuaja, pulovrat ose bizhutë, pse të mos I kthesh në një vepër arti të cilën mund ta vëzhgosh tërë ditën. Ne na pëlqen shumë kjo zgjidhje

Merrni kohën e duhur për të dekoruar shtëpinë tuaj. Sekreti i dekorit të kësaj shtëpie bohemiane Franceze? Pronari i shtëpisë nuk nxitoi me krijimin e dekorit apo mobiljet dhe aksesorët duke i mbledhur pak nga pak, kështu shtëpia do të mbushet me gjëra që vërtetë i vlerëson

Zgjidh një ngjyrë të paraqitshme nëse doni që një hapsirë e vogël të duket më e madhe, një ngjyrë të caktuar që i jep dhomës dritë. Në këtë dekor e verdha nxjerr të gjithë dekorin në pah

Blini tapete me ngjyra si ky tapet që i jep parketit një pamje më plotësuese dhe përmasë më të madhe dhomës. Çelësi që dekori të mos duket i mbingarkuar qëndron te fakti që muret dhe mobiljet duhet të jenë neutral

Përdorni ngjyrën e duhur për të krijuar një atmosferë qetësuese

Krijoni një paraqitje të dekorit

Pasqyrat jo vetëm që ndihmojnë për të bërë dhomën që të duket më e madhe pasi reflektojnë dritën por kur i bashkon ato me një kornizë ngjyrë arid he I vendos mbi oxhak të jep një ndjesi magjepsëse

Zbukuroni muret tuaja duke vendosur piktura të ndryshme  apo rafte me libra pasi kështu edhe dekori i dhomës nuk do të duket shumë formal

 

Previous ArticleNext Article