Dua Lipa sot në Kosovë, Festivali ‘Sunny Hill’

Ylli i muzikës botërore do të organizojë një festival që do të zgjasë 3 ditë, dhe lajmi i bukur nuk është ky, por fakti që këtë radhë do të këndojë para publikut shqiptar, në Kosovë. 

“Sunny Hill” nis më datën 10 gusht dhe përfundon më 12 gusht. Eventi është nën ‘dirigjimin’ e babai të këngëtares të famshme, e kush më mirë se ai do t’i përshtatej bukur publikut të origjinës të tij. Në festivalin e organizuar nga babai I Duas, Gjin Lipa do të jenë edhe këngëtarë të tjerë me famë botërore.

Lajmi për nisjen sot drejt Kosovës është konfirmuar nga vetë Dua me anë të një postimi në Instagram.

Ndërkohë reperi Action Bronson ka mbërritur dje në Kosovë për të performuar, ndërsa do të jetë edhe Martin Garrix.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article