Vezë omëletë nga furra, mëngjesi që do kërkoni gjithnjë

Një mëngjes i shpejtë e me kalori është veprimi i parë për nisjen e ditës, por variacionet janë gjithnjë të shumta. Omëleta është një ndër to.  Ne po ju sjellim idenë se si të bëni omëletë pak më ndryshe me qumësht, e cila do të kënaqë tërë familjen tuaj!

Receta:

Në një enë hidhni 6 vezë, 300 ml qumësht dhe një lugë të vogël kripë për t’i përzier sëbashku.

Kur të përftoni masë të njëtrajtshme, hidheni në një enë të lyer me vaj ose gjalp më parë. lëreni të piqet për 30 minuta në furrë të ngrohur në 200 gradë më parë.

Ju bëftë mirë!

Previous ArticleNext Article