Adhurues të verërave keni dëgjuar për verën blu?!

Pyetja klasike që na bëhet përpara se të shijojmë një gotë vere është e kuqe apo e bardhë? Tani përgatituni të dëgjoni edhe blu! Po, blu! Më se e vërtetë!

Falë Gik tashmë mund të shijoni edhe një gote vere blu! U lançua fillimisht në Spanjë, e tani edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës! Kjo verë klasifikohet në verërat e ëmbla, si përzierje e rrushit të bardhë dhe të kuq bashkë. Nuk do të donit ta provonit gjatë një mbrëmjeje me miqtë tuaj? Madje, është edhe ekonomike për xhepin e kujtdo, kushton vetem 11$ shishja.

Vetëm dy ditë më parë kjo verë ka mbërritur edhe në Europë e kryesisht në Francë! Urojmë që të vijë sa më shpejt edhe në vendin tonë. 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *