Shkon në 35 numri i viktimave pas shembjes së urës në Genova!

Një bilanc i tmerrshëm ka qenë ai i shembjes së urës Morandi në Genova këtë të martë. Deri tani janë konfirmuar 35 viktima mes tyre edhe 3 fëmijë të moshave 8, 12 dhe 13 vjeç. Gjithashtu janë edhe 16 persona të plagosur, 12 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Autoritetet vendase dhe ekipet e shpëtimit janë ende në luftë me rrënojat, duke shpresuar të gjejnë nën to ndonjë njeri të mbijuetuar. Ministria e Brendshme Italiane ka njoftuar se për fat të keq numri i viktimave mund të jetë edhe më madh. 

Previous ArticleNext Article