Zjarr pranë banesës, ja çfarë mendon Rudina Magjistari për zjarrfikësit!

Moderatorja simpatike Rudina Magjistari e ka përdorur sot rrjetin e saj social për një fushatë sensibilizimi.

Një objekt pranë shtëpisë të saj është përfshirë nga flakët dhe ajo ka nxituar ta ndajë me fansat panikun që ka pushtuar këdo rreth saj. Por më shumë se kaq, moderatorja ka kërkuar nga të gjithë të vlerësohet puna e zjarrëfikësve në situata të tilla dramtatike, duke e shoqëruar me foto momentet e vështira të punës së tyre, që jo rrallë herë kanë vënë në rrezik jetët e tyre.

Dhe në fakt, a ka punë më fisknike se ajo që në ndihmë të të tjerëve rrezikon jetën.

“Nderim për këta njerëz që rrezikojnë çdo ditë jetën e tyre, në emër të profesionit, ndihmës dhe përgjegjisë qytetare”, – shkruan Rudina Magjistari për zjarrfikësit shqiptarë.

Previous ArticleNext Article