Rihanna me një album të ri së shpejti!

Rihanna ka qenë pjesë e dy filmave, ka qenë prezantuese e Met Gala dhe madje e ka fituar Met Gala-n. Nxorri në treg kompaninë e saj të makijazhit, por jo vetëm nxorri në treg edhe linjën e saj të të brendshmeve dhe sigurisht që ka bërë shumë shfaqje mode që prej herës së fundit që nxorri në treg një album muzikor në 2016-ën. Por rikthimi në muzikë do të ndodhë shumë shpejt: Këngëtarja ndau në instagramin e saj foto nga studioja e rregjistrimit duke konfirmuar kështu se këngë të reja do të shfaqen në horizont.

Në korrik,Rolling Stone, tha se Rihanna po punon me një album të ri “ dedikuar origjinës së saj prej Karaibeve’ dhe një tjetër album pop. “Skuadra e Rihannës, ka rreth 500 materiale për këtë project nga producentë dhe shkrimtarë të ndryshëm dhe nga këto do të zgjidhen vetëm 10 materiale,” tha një producent. Rihanna gjithashtu tha për Vogue se po planifikonte të bënte një album reggae. Këngëtarja nuk dha më shumë informacione se kur do të dali albumi I saj port ë paktën tashmë e dimë se është një punë aktive në progress.

Burimi/Vogue

Previous ArticleNext Article