Njerëz që takuan sozitë e tyre fare rastësisht

Nuk ka rëndësi se sa i veçantë apo unik je. Është e sigurt që në këtë botë të madhe është dikush tjetër që duket ekzaktësisht si ti. Çdo njëri nga ne e ka diku nëpër botë sozinë e tij identike, që nuk është as vëllai e as binjaku jonë, por një njeri krejt i huaj me të njëjtat tipare fizike si ne. Shumicën e rasteve shumë njerëzve nuk u bie rasti të takojnë sozinë e tyre, por ka nga ata që e kanë takuar atë, fare rastësisht. Portali Bright Side sjell disa raste konkrete se si dhe ku i kanë takuar këto njerëz sozitë e tyre.

“Sozia ime ishte ulur në një ndenjëse me mua në avion dhe rastësisht ne kishim prenotuaredhe në të njëtin hotel”

 

 

 

 

“Sapo takova sozinë time në rrugë”

 

 

 

 

 

 

 

“E takova sozinë time në dasmën e kushërirës. Dhe ajo është motra e bashkëshortit të kushërirës”

 

 

 

 

 

“Sozinë time e takova në një koncert në Londër”

 

 

 

 

 

“Kur Neil Richardson lëvizi në një shtëpi të re, ai pa të vinte drejt tij një fotokopje e tij. Ishte komshiu identik me Neil.”

 

 

 

“Këto vajza e gjetën njëra-tjetrën në një site që ndihmon njerëzit të gjejnë sozitë e tyre”

 

 

 

 

“Këto dy sozi punojnë në të njëjtën kompani”

 

 

 

 

 

 

 

“Dje njoha kopjen time. Edhe babai dhe vëllezërit më ngatërruan me të”

 

 

 

 

 

“Dhjetë vjet më parë, kur shkova në kolegj, të gjithë në shkollë më thërrisnin Bryan. Por emri im është Josh. Pas disa ditësh unë njoha Bryan-in e vërtetë që ishte një kopje e imja”

 

 

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *