Kjo grua mbajti këtë dietë dhe humbi 2 masa trupore brenda 5 ditësh! 0

 

Një grua 36-vjeçare pretendon se ka hequr kilogramët e tepërt pas lindjes së vajzës së saj në vetëm 5 ditë falë një diete të re që‘mashtron’ trupin të mendojë se po agjëron.

Amy Spiers nga Maidstone, Kent pati vështirësi që të humbte kilogramët e tepërt pas lindjes së vajzës Beatrix dhe pasi provoi disa dieta të ndryshme por pa sukses ajo zbuloi ProLon, një dietëe re 5 ditore që bazohet në konsumimin e ushqim me bazëbimore.

Amy tha për dailymail: ‘Pas lindjes së vajzës time unë shtova shumë në peshë dhe nuk po arrija dot që të hiqja kilogramët e tepërt dhe kjo ishte tepër irrituese. Unë dëshiroja me patjetër qëtë deri në një vjetorin e vajzës time të arrija trupin e dikurshëm.

Ajo përdori dietën ProLon,dhe 5 pako me ushqim I erdhën nëderën e saj- nga 1 për çdo ditë të javës. Dieta përfshinte fruta tëthata, supë me perime dhe ullinj dhe pavarësisht çmimit paksa tështrenjtë Amy u mrekullua nga rezultatet, pretendoi se humbi dy masa 5 ditët e para. Nga masa 12 ajo u kthye te masa 10 dhe rrobat të cilat ajo kishte para se të ngelej shtatzanë I bënin përsëri.

Sipas prodhuesve të kësaj diete ProLon e shyn trupin që tëmbrojë vetveten dhe të ripërtërihet si përgjigjje ndaj ditëve të‘agjërimit’. Kjo dietë është një teknikë e re e cila jo vetëm ndihmon në rigjenerimin e qelizave por edhe në plakje tëshëndetshme dhe shkrirjen e qelizave dhjamore.

Sipas dietologut Kim Pearson kjo dietë funksionon vërtetë. “ndërsa trupi ynë është I zënë tretur ushqimin nuk fokusohet nërigjenerimin dhe riparimin e qelizave. Kjo dietë nxit procese si detoksifikimin dhe rigjenerimin e qelizave.”

Burimi/ Dailymail

 

Previous ArticleNext Article