Disa gjëra është më mirë t’i bësh në mbrëmje sesa në mëngjes… 0

Sa herë mund ta kemi thënë “okay, do e bëj nesër në mëngjes”?

Është shprehja jonë e preferuar që na shoqëron në çdo mbrëmje. Por na lejoni t’ju themi që mendojmë gabim! Ka disa gjëra që është më mirë, t’i bëjmë në mbrëmje sesa në mëngjes. Cilat janë? Më poshtë do t’ju sjellim një listë të gjatë dhe do e kuptoni që deri më tani kemi vepruar gabim.

1.Të ngrënit mish

2. Të shëtisësh

3.Të mendosh (dhe të shkruash) një plan veprimi për ditën e ardhshme

4.Të marrësh ajër të pastër

5.Përgatitja e mëngjesit dhe e veshjeve paraprakisht

6.Të meditosh

7.Të bërit dush

8.Të lexosh diçka nëse do ta mbash mend

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *