Pse “u cmend“ Serena Williams në US open dhe nuk pushonte ulërimat!

Tenistja e famshmë i mbush shpeshherë titujt e parë të lajmeve, por këtë radhë, ishte për një arsye që nuk lidhej me performancën ne fushe. Televizione e portale e raportuan në masë njoftimin e shpërthimit të saj të nervave gjatë ndeshjes finale të US Open ndaj Naomi Osakës.

Po cfarë e solli këtë nervozizëm te skajshëm të ish kampiones së botës? Serena mendon se arbitri u tregua i padrejtë me të, duke e penalizuar edhe pse sipas saj, nuk kishte bërë asgjë të gabuar, e kjo i solli humbjen e game-it, që u reflektua në fund, edhe në mbylljen e lojës në tërësi në setin 6-4.

Ajo më pas u qetësua,, por sërish kujtoi se kolegë të vet meshkuj i kanë ofenduar arbitrat edhe më keq, e nuk kanë marrë ndëshkime të tilla.Previous ArticleNext Article