Makijazhi që duhet të shihni patjetër nga java e modës 2019!

Erdhi java e modës me trendet më të reja që mezi po presim të shohim që të frymëzohemi nga gjithë ajo bukuri natyrale dhe e freskët. E para në rradhë është java e modës në New York. Nga sytë galaktikë e xixëllues  e deri te buzët rozë e natyrale  ne ju paraqesim pamjet më të bukura të makijazhit që sëshpejti do i shohim kudo.

Rodarte – Trëndalfilat e kopshtit, inspiruar nga arti modern duke përfshirë tre ngjyra vibrante rozë e ndezur, blu dhe të verdhë

Prabal Gurung- Bukuria e ditës me sy ‘mace’ dhe buzëkuq rozë të lehtëKate Spade- Pak shkëlqim pasi kush ka nevojë për ton sysh kur kemi xixa?

LaQuan Smith- Një pamje grafike me dy vijëzime në cep të syrit dhe buzëkuq nude për të plotësuar pamjen

Lanyu- Piktura e Monet, ku modelet duken tamam si vepra arti

Christian Siriano- Ngjyrat neoen perfekte dhe të guximshme

Brandon Maxwell- Bukuri modeste që duket shumë elegante

Pyer Moss- Një makijazh fiks për karnavale, shumë i guximshëm

Badgley Mischka-Makijazh Ylber për një pamje mahnitëse

Nicole Miller-Klubi i viteve ’80 me një ‘smokey eye’

The Blonds- Antagonistët e Disney

Jonathan Simkhai-Rozë për një pamje rinore

Brock Collection-Bukuri e freskët

Monse- Një prekje e artë

Carolina Herrera- Një pamje natyrale

Custo Barcelona-Një pamje shkëlqyese

Kim Shui- Një pamje perëndeshe

Tibi-Thjeshtësi

Tom Ford- Shkëlqimi i viteve ’70

Jeremy Scott- klubi i fëmijëve të New Yorkut të viteve ’80 duke eksperimentuar me pamjen

Tadashi Shoji- Bukuri Galaktike shumëngjyrëshe

Ulla Johnson- Gjallëri ngjyrash

Pamella Roland- Një ëngjëll tokësor

Burimi/Dailymail

Previous ArticleNext Article