Horoskopi ditor: 15 Shtator 2018 0

DASHI (21 Mars- 19 Prill)

Ndryshimet e improvizuara të planeve janë në qendë të ditës. Ju jeni edhe më impulsiv se kurrë sot dhe ndonjëherë kjo vërtet funksionon! Kjo ndoshta sepse ju je shumë optimist. Ndoshta edhe sepse është vetëbesimi juaj që ju bën të ecni përpara edhe kur kjo bëhet e vështirë. Apo mos ndoshta sepse yjet janë thjesht të rreshtuar në favor tuaj tani? Çilado qoftë arsyeja, ju jeni në një moment me fat, prandaj përfitoni!

DEMI (20 Prill- 20 Maj)

Ju keni një ndjenjë të fortë të asaj që është praktike, gjë që e bën mendimin tuaj po aq të fortë. Por sot, ju do të veproni duke u udhëhequr nga një ndjenjë zbulimi. Qëndro i hapur për ide të reja. Pyesni për gjithçka, sidomos për supozimet tuaja rreth asaj që ‘e dini’ sikur të jetë e vërtetë. Mund të tronditësh veten!

BINJAKËT (21 Maj- 20 Qershor)

Është e lehtë të jesh i pandjeshëm sot pa kuptuar se çfarë po bën. Ju nuk dëshironi të jeni të penguar nga ndonjë lloj kufizimi apo pritjeje. Në një bisedë, ju mund të shkoni drejt temave që do të jenë ‘tej limiteve’ apo të palejuara . Është gjë e mirë të jesh kuriozë dhe të kërkosh përgjigje, por kjo për aq kohë sa edhe ti respekton kufijtë e të tjerëve.

GAFORRJA (21 Qershor- 21 Korrik)

Jeta mund t’ju çoj jashtë zonës suaj të rehatisë sot, qoftë kjo gjeografikisht apo psikologjikisht. Ndoshta do te kaloni kohë me njerëz të cilët nuk i njohni mirë. Ose ndoshta  ju jeni thjesht duke u përballur me mënyrat e të menduarit dhe të jetuarit që janë të ndryshme me atë që ju jeni mësuar për të. Mundohuni kokën lart dhe qëndroni të vëmendshëm, edhe nëse thjesht dëshironi që të mund të ktheni kurrizin dhe të shkoni në shtëpi. Të qenit i ekspozuar ndaj gjërave të reja ju mban fleksibël!

LUANI (22 Korrik- 21 Gusht)

Optimizmi dhe kurioziteti jane dy prej dhuratave tuaja më të mëdha sot. Ju keni një ndjesi se çdo gjë vjen është e bukur e “fushë me lule” dhe ky besim në univers ka shumë rëndësi. Ju nuk keni prse rrini dhe prisni se çfarë do t’ju vijë sepse në fakt të kesh aventura tingëllon shumë më mirë. Sa më pak të dish për atë që të pret, aq më mirë është.

VIRGJËRESHA (22 Gusht- 21 Shtator)

Në vend që të shikoni pamjen tuaj të zakonshme në jetë, provoni të shikoni panoramën e madhe sot. Kjo mund të jetë një sfidë për ju nëse do të thotë të shkosh kundër natyrës tënde. Por ia vlen përpjekja, sepse gjërat e vogla mund të ndryshojnë pasi të keni një zotërim më të mirë të fushës së përgjithshme të gjërave. Mund ta zhvendosësh gjithë fokusin dhe të riprodhosh një projekt të ri. Kjo është një nga përfitimet e të qenit fleksibël!

PESHORJA (22 Shtator- 22 Tetor)

Sot është një ditë e mrekullueshme për të dalë jashtë. Jini social ose qëndroni vetëm, sidoqoftë jepini rëndësi eksperiencave të reja. Të dilni jashtë rutinës apo të rrethoheni nga njerëz tingëllon kaq mirë. Është si të ndjesh një ajër të ri në jetën tënde, që bën që çdo gjë të duket e re dhe interesante. Kurioziteti juaj është në tërheqje nga gjërat e huaja apo ekzotike, ndaj bëni një udhëtim, një gatim të ri ose diçka të panjohur.

AKREPI (23 Tetor- 21 Nëntor)

Është një ditë e mrekullueshme për të vizituar një vend të ri. Ose, në qoftë se nuk mund të përballosh kohën ose shpenzimet tani, filloni të planifikoni ose të ëndërroni një pushim që mund të merrni në të ardhmen. Hidhni mendjen tuaj larg. Ju jeni të hapur për përvoja dhe njerëz të rinj. Ju në mënyrë aktive doni që horizonti juaj të zgjerohet, kështu që ndiqeni atë si një qëllim. Mbi të gjitha, mos lejoni askënd ose asgjë të kufizojë ëndrrat tuaja.

SHIGJETARI (22 Nëntor- 20 Dhjetor)

Është e rëndësishme të qëndroni të hapur sot për njerëz të rinj dhe perspektiva të reja. Ju mund të mendoni se jeni aq i hapur sa ata vijnë vet- por mbani mend, inteligjencë e vërtetë është të dish se sa pak e njihni botën në të vërtetë. Në vend që t’i njihni njerëzit me filozofitë tuaja të shkëlqyera – të cilat me të vërtetë janë gjeniale – provoni të dëgjoni edhe ata. Dikush mund të hapë një dritare krejt të re në univers për ju, në qoftë se mendoni me një mendje të hapur.

BRICJAPI (21 Dhjetor- 18 Janar)

Lëvizjet impulsive thjesht nuk janë stili juaj. Ju hulumtoni, bëni plane dhe i realizoni ato në mënyrë sa më efikase. Dhe nëse ndonjëherë ka pasur kohë dhe miment për spontanitet, ajo do të ishte sot. Energjia kozmike e tanishme është e përkryer për të ndjekur intuitën tuaj, ose për të kapur një ide në dukje të rastit për të parë se ku ju çon. Universi po ju ndihmon të bëni lidhje të shpejta tani. Mos e humbisni këtë mundësi!

UJORI (19 Janar- 17 Shkurt)

Normalisht ju jeni mjaft të vetëdijshëm, por sot ju jeni të përkryer për t’u rehatuar, e për lënë tjerët të tregtojnë ide dhe në përgjithësi të shohin se si zhvillohen gjërat. Ju mund të ofroni perspektivën tuaj, veçanërisht pasi që ideja është një aktivitet kaq i frytshëm tani. Por ju nuk do t’ja imponono idetë tuaja askujt. Ju keni ndjenjën e vërtetë të respektit për procesin nëpër të cilin që të gjithë duhet të kalojnë për arritur në përfundimet e tyre.

PESHQIT (18 Shkurt- 19 Mars)

E vini re këtë rënie të entuziasmit që kalon nëpër venat tuaja? Ky është ndikimi kozmik në punë. Ka një rritje të energjisë që ju vë në lëvizje për të dalë dhe rreth e rrotull. Sa më larg njerëzve dhe mjedisit të njohur, aq më mirë! Vetëm mos harroni që jeni një person i dashur. Nëse e lëshoni veten tuaj, mund të përfundoni me ndjesinë e një izolimi të çuditshëm. Merrni një mik që të ju shoqërojë në aventurat tuaja.

Previous ArticleNext Article