Si dukej dashuria e jetёs sё Keanu Reeves, qё vdiq nё njё aksident me makinё?

Keanu Reeves ёshtё njё nga aktorёt mё tё vlerёsuar nё Hollivud, por ai njihet sa pёr talentin e tij, ashtu edhe pёr dramat e tmerrshme nё jetёn personale. Aktori kanadez bёn njё jetё modeste edhe pse ёshtё njё nga yjet mё tё rёndёsishme tё ekranit tё madh. Jeton nё njё apartament tё vogёl, ka njё makinё tё thjeshtё Honda dhe shpeshherё, lёviz me metro, si tё gjithё njerёzit e zakonshёm.

Ndёrkohё qё vetёm pas trilogjisё ”Matrix”, ai ka fituar mё shumё se 144 milionё dollarё. Paratё megjithatё nuk e bёjnё tё lumtur; mё shumё se 80 milionё dollarё prej kёsaj shume, i dha pёr bamirёsi.

Ai u njoh me Jennifer Syme nё 1998-tёn. Ajo mbeti shtatzёnё, por kur ishte tetё muajshe, fёmija lindi i pajetё.U shkatёrruam nga kjo gjё, pat rrёfyer aktori, dhe pati ndikim shumё tё fortё tek marrёdhёnia jonё. Njё vit e gjysёm mё vonё, Jennifer vdiq nё njё aksident me makinё. Qё prej atёherё, Reeves i ka shmangur marrёdhёniet seriozё apo fёmijёt.

 

 

Previous ArticleNext Article