“Leopardët” që “mbytën” 15 vajzat e njohura shqiptare… 0

Është zyrtarisht ‘era’ e leopradit.

Për ata që pëlqejnë apo adhurojnë printet e kafshëve e kryesisht atë të leopradit; njerëzit e modës kanë menduat t’ju gëzojnë, pasi ky trend ishte në krye të sfilatave gjatë Javës së Modës në kryeqytetet e botës. Në ngjyra dhe nuanca të ndryshme, ky print ishte në çdo pasarelë në koleksionet Vjeshtë-Dimër 2018 të prezanuara nga stilistët e famshëm të botës. Që nga Tom Ford e deri tek Diane Von Furstenberg, e kanë sugjeruar fort ‘leopradin, ndaj s’ju mbetet gjë tjetër veçse të përqafoni trendin e egër për të ecur drejt xhungles urbane…

Në fakt potente dhe të egra kanë dashur të ndihen edhe vajzat e njohura të shoëbiz-it shqiptar shumica e të cilave e kanë një apo edhe disa veshje më  një print të tillë në garderobën  e tyre.

Luana Vjollca

Klea Huta 

Lori Hoxha 

Marina Vjollca

Daljana Sejdia

Ilda Bejleri

Jonida Vokshi 

Jonida Maliqi

Beatriks Ramosaj

Jemi ende në gjysmë të rrugës….

Zaimina Vasjari

Agnesa Vuthaj

Armina Mevlani 

Flaka Krelani 

Fiori Dardha 

Dua Lipa

Rita Ora 

Me siguri ka edhe të tjera vajza por ne ka arritëm të mblidhnim, mjaftueshëm për të thënë se “leopardi” i ka “mbytur” të famshmet tona…

 

 

 

Previous ArticleNext Article