Si dukej Jennifer Lopez në fillimet e veta, kur ishte thjesht një figurante!!

Rrugën e saj drejt famës, ylli i ekranit dhe i muzikës, e ka nisur nga “poshtë“, si figurante e thjeshtë në një emision televiziv. Artistja hyri në botën e showbizit në moshën 22 vjecare si pjesë fare modeste e serialit In Living Color, ku aktorë kryesorë ishin Damon Wayans dhe Jim Carrey. Show zgjati nga viti 1990 deri në 1994-tën; JLo pati fatin e madh që u pikas nga kreu I Sony Music, Tommy Mottola. Asokohe pamja e saj ishte më natyrale, me vetulla të trasha e floke të errët kacurrelë.

Nje ish aktore e serialit, Ali Wentëorth kujton sesi i pat thënë Jenniferit se nuk kishte asnjë shans karriere në Hollivud. Lopezi donte të bënte skece e të këndonte, por unë ia preva hovin duke i thënë: “ E dashur, je vetëm njj figurante, nuk ka për të ndodhur kurrë!!!“. Megjithatë, vazhdon Ali, ajo eci përpara dhe sot është një yll i vërtetë.

Previous ArticleNext Article