Kёngёtares shqiptare i grabitet shtёpia!!

Kanё goditur dhe janё larguar pa lёnё gjurmё; episodi i grabitjes ka nё qendёr njё figurё tё njohur, kёngёtaren shqiptare Rosela Gjylbegu, banesa e sё cilёs nё Shkodёr ёshtё shёnjestruar nga njё grup hajdutёsh.

Portali “ShkodraNews” raporton se fatmirësisht, nё momentin e ngjarjes as Rosela dhe as te afermit e saj nuk kanё qenё nё godinё, sepse familja e 31 vjecares jeton në Tiranë. Por  mёsohet se grabitёsit kanё marrё disa sende nga apartamenti dhe janё larguar me shpejtёsi.

Kohёt e fundit, grabitjet janë kthyer në një problem tё madh nё qytetin verior. Numri nё rritje i tyre po e bёn situatёn vёrtet shqetёsuese pёr banorёt.Previous ArticleNext Article