14 filmat serial më të mirë të 2018-ës të shfaqur në Netflix!

Netflix po bëhet gjithnjë e më shumë një pjesë e rëndësishme e jetës tonë me filma e seriale që duhet ti shohim patjetër. Së pari House of Cards, Orange is the new Black, më pas me Glow, Stranger things dhe tashmë në 2018 kemi Netflix për të parë edhe Queer eye dhe Maniac. Përveç këtyre kemi edhe disa seriale dhe filma që duhet ti shihni me patjetër.

‘THE END OF THE F**KING WORLD’

Me aktorët e mirënjohur: Alex Laëther, Jessica Barden, Gemma Whelan, Wunmi Mosaku, Steve Oram, Christine Bottomley, Navin Chowdhry, and Barry Ward

Për çfarë bën fjalë sipas Netflix: “Një adoleshent psikopat në fillim të jetës së tij dhe një adoleshent rebel I uritur për Aventura nisin një udhëtim bazuar në një roman grafik.”‘MY NEXT GUEST NEEDS NO INTRODUCTION WITH DAVID LETTERMAN’

Me aktorin e mirënjohur: David Letterman

Për çfarë bën fjalë sipas Netflix“Legjenda e televizionit David Letterman bëhet sëbashku me figura tërheqëse globale për intervista të thella dhe ekskursione kurioze.”

‘ALTERED CARBON’

Me aktorët e mirënjohur: Joel Kinnaman, James Purefoy, Martha Higareda, Chris Conner, Dichen Lachman, Ato Essandoh, Kristin Lehman, Trieu Tran, and Renée Elise Goldsberry

Për çfarë bën fjalë sipas Netflix: “Seritë e reja të çuara 300 vjet para në kohë në të ardhmën, kur mendjet njerëzore janë të dixhitalizuara dhe mund të shkarkohen nga një trup në tjetrin.”

‘QUEER EYE’

Me aktorët e mirënjohur: Antoni Porowski, Tan France, Karamo Brown, Bobby Berk, and Jonathan Van Ness

Për çfarë bën fjalë sipas Netflix: “Me 5 të mrekullueshmit dhe misione shumë të vështira kjo shfaqje fituese e çmimeve Emmy është kthyer sërisht për ta bërë Amerikën të mrekullueshme sërisht.”

‘EVERYTHING SUCKS!’

Me aktorët e mirënjohur: Jahi Di’Allo Winston, Peyton Kennedy, Patch Darragh, Claudine Mboligikpelani Nako, Rio Mangini, Quinn Liebling, Sydney Sweeney, and Elijah Stevenson

Për çfarë bën fjalë sipas Netflix: “Dy grupe të shkollës së mesme- AV club dhe Klubi I dramës- kanë zanafillën në Oregonin e vitit 1996.”

‘SEVEN SECONDS’

Me aktorët e mirënjohur: Clare-Hope Ashitey, Beau Knapp, Michael Mosley, David Lyons, Russell Hornsby, Raúl Castillo, Patrick Murney, Zackary Momoh, Michelle Veintimilla, and Regina King

Për çfarë bën fjalë sipas Netflix: “Në qytetin e Jersey fillojnë trazirat pasi një adoleshent afro-amerikan dëmtohet seriozisht nga një polic.”

‘COLLATERAL’

Me aktorët e mirënjohur: Carey Mulligan, Nathaniel Martello-White, Jeany Spark, Nicola Walker, John Simm, Billie Piper, and Hayley Squires

Për çfarë bën fjalë sipas Netflix: “Duke hetuar për vdekjen e një shpërndarësi picash, një detektiv zbulon një komplot që përfshin, shpërndarës droge, hajdutë dhe spiunë.”

‘ON MY BLOCK’

Me aktorët e mirënjohur: Sierra Capri, Jason Genao, Brett Gray, Diego Tinoco, Jessica Marie Garcia, and Ronni Hawk

Për çfarë bën fjalë sipas Netflix: “Ky serial komedi flet për sfidat e një grupi adoleshentësh në Los ANGELES.”

‘LOST IN SPACE’

Me aktorët e mirënjohur: Molly Parker, Toby Stephens, Maxëell Jenkins, Taylor Russell, Mina Sundwall, Ignacio Serricchio, and Parker Posey

Për çfarë bën fjalë sipas Netflix: “Ky serial dramatic flet për mbijetesën e familjes Robinson derisa të arrijë destinacionin e duhur.”

‘THE RAIN’

Me aktorët e mirënjohur: Jannik Tai Mosholt, Lasse Kyed Rasmussen, Marie Østerbye, Poul Berg, and Mette Heeno.

Për çfarë bën fjalë sipas Netflix: “Gjashtë vjet pasi një virus zhduk popullsinë Skandinave, dy vëllezër dhe disa mbijetues kërkojnë përgjigjje.”

‘DISENCHANTMENT’

Me aktorët e mirënjohur: Abbi Jacobson, Eric Andre, Nat Faxon, John DiMaggio, Tress MacNeille, Matt Berry, David Herman, Maurice LaMarche, Lucy Montgomery, Billy West, Noel Fielding, and Sharon Horgan

Për çfarë bën fjalë sipas Netflix: “Ky serial I animuar flet për aventurat e një princeshe pijanece, elfit të saj dhe demonit personal.”

‘MANIAC’

Me aktorët e mirënjohur: Emma Stone, Jonah Hill, Justin Theroux, Sonoya Mizuno, Gabriel Byrne, and Sally Field

Për çfarë bën fjalë sipas Netflix: “Emma Stone and Jonah Hill janë dy yjet e këtij filmi që bën fjalë për një burrë që jeton një jetë fantazie në ëndrrat e tij.”

‘MADE IN MEXICO’

Me aktorët e mirënjohur: Shanik Aspe, Roby Checa, Columba Diaz, Pepe Diaz, Carlos Giron Longoria, Hanna Jaff, Kitzia Mitre, Chantal Trujillo, and Liz Woodburn

Për çfarë bën fjalë sipas Netflix: “Këto pasanike të qytetit Meksikan bëjnë një jetë paqësore por që prapa kësaj qëndrojnë intrigat, zilia dhe vështirësitë personale.”

‘CHILLING ADVENTURES OF SABRINA’

Me aktorët e mirënjohur: Kiernan Shipka, Jaz Sinclair, Michelle Gomez, Chance Perdomo, Lucy Davis, Miranda Otto, Richard Coyle, Ross Lynch, and Tati Gabrielle

Për çfarë bën fjalë sipas Netflix: “Një vazhdim I serialit Sabrina the teenage Witch por me magji të zezë.”

Previous ArticleNext Article