Fustanet më të bukur mbretërorë ndër vite! 0

Dasmat mbretërore na ofrojnë të gjithë ne njerëzve të thjeshtë një vështrim në një botë të mbushur me fustane Dior dhe këpucë Manolo Blahnik. Fokusi përveç nuses qëndron edhe te fustani që ajo mban veshur. Duke patur parasysh edhe dasmën e Princeshë Eugenie ju paraqesim fustanet më të bukur mbretërorë ndër vite.

1947: Mbretëresha  Elizabeth II dhe Prince Philip

1948: Mbreti Michael i Rumanisë dhe Princeshë Anne of Bourbon-Parma

1949: Rita Hayworth dhe Aly Khan

1951: Shah Mohamed Reza Pahlevi dhe Soraya Esfandiary-Bakhtiary

1953: Jacqueline Onassis dhe John F. Kennedy

1956: Grace Kelly dhe Prince Rainer of Monaco

1964: Princeshë Anne Marie e Danimarkës dhe Mbreti Constantine II i Greqisë
1966: Princeshë Beatrix e Hollandës dhe Claus van Amsberg
1969: Princi Shah Karim Al Hussaini, Aga Khan IV, dhe Sally Croker-Poole

1976: Mbreti Carl XVI Gustaf i Suedisë dhe Silvia Sommerlath
1978: Lisa Najeed Halaby dhe Mbreti Hussein i Jordanisë
1978: Princesha Caroline e Monacos dhe  Philippe Junot
1981: Princi Charles dhe Lady Diana Spencer
1986: Princi Andrew dhe Sarah Ferguson
1993: Princi i kurorës Naruhito i Japonisë dhe Masako Owada
1995: Marie-Chantal Miller dhe Pavlos, Princi i kurorës së Greqisë
1998: Princi Maurits i Orange-Nassau dhe Marilène van den Broek
1999: Princi Edward dhe Sophie Helen Rhys-Jones
2000: Princi Maximilian i Liechtenstein dhe Angela Gisela Brown
2001: Princi i kurorës Haakon i Norvegjisë dhe Mette-Marit Tjessem Høiby
2004: Mbreti Felipe VI i Spanjës dhe Letizia Ortiz Rocasolano
2005: Charles, Princi i Uellsit, dhe Camilla Parker Bowles
2008: Princi Joachim i Danimarkës dhe Marie Agathe Odile
2010: Princesha e kurorës Victoria e Suedisë dhe Daniel Westling
2011: Jigme Khesar Namgyel Wangchuck (Mbreti Dragua i Bhutanit’) dhe Jetsun Pema
2011: Charlene Wittstock dhe Albert II i Monaco
2011: Princi William dhe Kate Middleton
2012: Princesha Hajah Hafizah Sururul Bolkiah dhe Pengiran Haji Muhammad Ruzaini
2012: Stéphanie de Lannoy dhe Princi Guillaume i Luxembourg
2013: Princesha Madeleine e Suedisë dhe Christopher O’Neill
2017: Princi Ernst August i Hanover, Jr. dhe Ekaterina Malysheva
2018: Princi Christian i Hanover dhe Alessandra de Osma
2018: Princi Harry dhe Meghan Markle
2018: Princeshë Eugenie dhe Jack Brooksbank
Previous ArticleNext Article