Vila e mrekullueshme ku John F. Kennedy kaloi muajin e mjaltit ka dalë në shitje për 135 milion$ 0

Vila ikonike ku John dhe Jackie Kennedy kaluan muajin e tyre të mjaltit është ka dalë tashmë në shitje për një vlerë prej 135 milion dollar thotë Top Ten Real Estate. Kjo shtëpi I përkiste Ëilliam Randolph Hearst dhe në të janë luajtur filmat The Godfather dhe The Bodyguard.

Kjo vilë është dizenjuar në 1927-ën nga Gordon Kaufman. Kjo vilë me një sipërfaqje 50.000 metra2  ka 19 dhoma gjumi, 29 banjo, një fushë tenisi, dy teatro, një bibliotekë, një SPA, dhe një shkallë gjigande.

Biblioteka gjigande prej dy katesh ka edhe një kalim ku mund të lëvizësh lirisht dhe është e gjitha e punuar me dru.

Burimi/Harper’s Baazar

Previous ArticleNext Article