Tendencat vjeshtë/dimër 2018: ja cfarë do te veshim në këmbë!!

Sezoni i ri vjen me trende të reja, por edhe me variante të aktualizuara të disa gjërave më të vjetra, të cilat edhe mund t`i kesh në garderobë. Tendencat për këpucët e cizmet e këtij sezoni nisin nga ato për ditët më pak të ftohta e deri tek më të acartat.

Cizmet me rrudha – modele që përfshijnë gjatësinë deri tek gjuri ose edhe pak më poshtë; sharmi i tyre qëndron pikërisht tek fakti që kanë një stil të relaksuar e shkojnë si me pantallona, ashtu dhe me fustane e funde

Imitimi i lëkurës së gjarprit është shumë i preferuar këtë sezon

E bardha është e padiskutueshme këtë radhë qoftë tek cizmet e gjata, ato të shkurtrat apo këpucët elegante

Rikthehen cizmet kauboj; një palë të tilla duhet t`i keni pasur patjetër

Ka hapësirë këtë herë dhe për katrorët, jo vetëm ne veshje, por edhe në këpucë

Deklarata me takën: takat e “cmendura“ , janë tejet “in“

Sportivja nuk ju lë asnjëherë në baltë

Në fund, kemi edhe këpucët retro, të këndshme dhe praktike

Previous ArticleNext Article