Futbollisti shqiptar i shpëton jetën kundërshtarit në fushë!!!!!

Futbollisti shqipar Kamer Qaka është kthyer ne heroin e momentit në ndeshjen e Universitae Krakoiva dhe Poli Iasi, ku praktikisht i ka shpëtuar jetën kundërshtarit të vet në fushë.

I riu Valentin Mihaila mori një goditje të fortë në nofull cka bëri që të shembej përdhe e të humbte ndjenjat. Shqiptari Qaka është afruar menjëherë, ndërkohë që të tjerët nuk dinin c`të bënin.

Ai e ka kthyer 18 vjecarin në njërin krah në mënyrë që t`i lirontë frymëmarrjen dhe kjo e ka ndihmuar shumë djaloshin deri në mbërritjen e ndihmës së shpejtë. Mihaila e kaloi rrezikun dhe tani gjendja e tij shëndetësore është e mirë.

 

 

Previous ArticleNext Article