Ja të ftuarit VIP në premierën e filmit “Delegacioni” në kryeqytet

Filmi shqiptar “Delegacioni” ka pasur premierën në kinema “Millenium” në Tiranë ku kanë qenë të pranishëm emra të njohur të kinematografisë dhe jetës publike në vend. Filmi me regji të Bujar Alimanit dhe një kast të jashtëzakonshëm aktorësh shqiptar e të huaj pushtoi festivalin e filmit në Varshavë pak javë më parë duke rrëmbyer edhe çmimin e madh atë të filmit më të mirë.

Të ftuar në premierën e filmit në Tiranë kanë qenë emra të njohur si kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja Linda, pronari i TV Klan Aleksandër Frangaj dhe bashkëshortja Alba Gina, gazetari Arian Çani me bashkëshorten etj.

Filmi që rikthen të shkuarën komuniste në një dritë tjetër tashmë, e ka shënjuar fort këtë festival, ku konkurenca nuk ishte e vogël. “Delegacioni“ pati premierën e tij botërore në “Warsaw Film Festival”. dhe do të shfaqet në kinematë për publikun shqiptar në mes të muajit dhjetor.

Kryeministri Edi Rama dhe ambasadorja gjermane Susanne SchützLinda Rama

Aleksander Frangaj dhe bashkeshortja Alba Gina

Arian Cani dhe bashkeshortja

Viktor Zhusti dhe Bujar Alimani

Yllka Mujo dhe Jonida Vokshi

Ndricim Xhepa dhe Agron Domi

Robert Aliaj

Oriela Nebiaj dhe Gentiana Ramadani

Alfred Kacinari

Zana Cela

Salsano Rrapi dhe bashkeshortja Erjona Kakeli

Agron Domi

Gentiana Ramadani

Luftar Paja

Alban Nimani dhe bashkeshortja Klejda

Lulzim Zeqja

 

Previous ArticleNext Article