Parashikimi i horoskopit, e shtunë 17 nëntor 2018 0

DASHI

Nëse doni të arrini rezultate pozitive mos e kaloni kohën duke u ankuar, reagoni me siguri dhe vendosmëri. Përpiquni ta bëni më të shëndetshëm stilin tuaj të jetesës për të evituar shqetësimet dhe për të vendosur rregull rreth jush.DEMI

Kjo do të jetë një ditë e mirë, pothuajse magjike për pjesën më të madhe tuajën: do të jeni shumë të tërhequr nga aktiviteti juaj por edhe shumë të kënaqur sepse do të bëni atë që ju pëlqen më shumë.

BINJAKET

Mërkuri në shenjë ju bën mjaft kreativë. Do të jeni të rrethuar nga një grup miqsh e bashkëpunëtorësh, të cilët janë të gatshëm për t’ju ndihmuar të realizoni idetë tuaja.

GAFORRJA

Një problem pune krijon tension në nivel familjar: mos u kapni pas çështjeve të vogla, lërini hapësirë ideve të të tjerëve. Presioni i punës që ndjeni fillon të kalojë si në nivelin fizik ashtu edhe në marrëdhënie.

LUANI

Entuziazmi dhe energjia do ju mundësojnë të jepni më të mirën tuaj edhe në situatat më pak të favorshme. Nëse jeni në çift, mbrëmja do ju japë shumë: nëse jeni vetëm do të ndjeni dëshirën të jetoni një lidhje të thellë.

VIRGJERESHA

Ndoshta nuk e keni vënë re, por yjet janë vendosur nga ana juaj: përfitoni për të realizuar atë që ju intereson më shumë në këtë moment. Një dashuri e re mund të shfaqet në jetën tuaj

PESHORJA

Do të çoni në përfundim iniciativat tuaja me ato ritme të shpejta dhe dinamike që ju karakterizojnë, duke gjetur edhe kohën për t’u argëtuar. Kush është i lirë dhe i pavarur në profesion do të shohë rritjen e të ardhurave të punës.

AKREPI

Përpiquni të eliminoni mendimet negative dhe përqendrohuni mbi ato me të vërtetë të rëndësishme. Organizohuni më mirë në punë dhe do të zgjidhni shumë çështje. Vlerësoni mirë çdo lëvizje përpara se të përfshiheni në ndonjë telash.

SHIGJETARI

Buzëqeshja do të jetë arma më e mirë për të bërë për vete partnerin tuaj. Impenjimet tuaja nuk do ju lënë shumë kohë ti përkushtoheni, pavarësisht dëshirës suaj.

BRICJAPI

Evitoni së foluri gjithnjë për sukseset tuaja, pasi xhelozia mes atyre që ju rrethojnë mund t’ju shkaktojë probleme më vonë. Në mbrëmje do të merrni një telefonatë nga një mik.

UJORI

Nëse jeni duke punuar, tregohuni më tolerantë me të tjerët. Pak çrregullim në mënyrën se si do të përballni impenjimet do të bëjë të harxhoni shumë kohë dhe energji.

PESHQIT

Do të jeni paksa në ankth për situatën tuaj ekonomike. Pushoni së menduari, përpara se t’ju bëhet obsesion, e dedikojini më shumë kohë partnerit tuaj, në qoftë se dëshironi të kaloni ditën sa më mirë.

Burimi: Panorama

Previous ArticleNext Article