Shpërthen nëna e fëmijës së Majk: “Ti mohove atësinë, nuk je kujdesur asnjëherë, si do i përgjigjesh djalit nesër”

Këngëtari nga Kosova Majk dhe ish-partnerja e tij Majlinda Zeka janë përfshirë në një përplasje të ashpër virtuale në Isntagram me reagime dhe deklarata të ashpra kundrejt njëri-tjetrit që lidhen me fëmijën e tyre, djalin 1 vjeçar Roanin.Ditën e djeshme ka qenë këngëtari që ka publikuar një foto krah një fëmije me aftësi të veçanta duke hasur në reagimet e komentuesve që i kujtonin raportin me djalin, të cilin Majk e publikon shumë rrallë.

I gjendur përballë kritikave, ai ka zgjedhur të bëjë një sqarim se përse ai nuk publikon foto apo dedikime me të birin duke shkruar: “Për të gjithë ju që gjykoni prej telefonit dhe e keni të lehtë, se s’jeni në lëkurën time e as në këpucët e mia, është hera e parë dhe e fundit që merrem me ju, idiota, media, njerëz e kështu me radhë.”

“Djalin tim nuk ma lë ta shoh nëna e vet vetëm sepse jemi ndarë dhe nuk mund ta kuptoj e ta marr ndarjen si një proces jetësor dhe si diçka q ëka ndodhur tashmë. Por Zoti është i madh vonon pa por nuk harron. Ti nuk mundesh ta dish se çfarë kam unë në zemër e sa më qan zemra ta shoh e sa dua ta kem afër…por është hera e parë dhe e fundit që unë i jap llogari njerëzve si ti”, shkruan Majk.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i vet Majlindës, nënës së vogëlushit që përmes një postimi në Instagramin e saj shkruan se e gjitha është një gënjeshtër e madhe e se Majk asnjëherë nuk është përgjigjur ndaj djalit të tij që prej kur ai ka ardhur në jetë, e madje që prej fillimit nuk ka dashur të pranojë as atësinë e djalit.

 

View this post on Instagram

 

Asnjehere nuk kam dashur qe problemet ose shqetesimet ti beje publike, aq me pak ato te cilat kane te bejne me Roanin, kam heshtur gjithmone ne lloj lloj situate, por nuk do te hesht kesaj radhe kur dikush e perdor famen per te ” arsyetuar” mosveprimet e duhura. Nje person i cili e ul cdo femer pasi e perfundon lidhjen tregon me se miri se cfare ka ne brendesi te tij. Nuk jam ketu per tu bere avokat i askujt , por vetem te them publikisht qe kam force, guxim, dhe krenari te luftoj e t’i qendroj perballe te vertetes. Per mua Roani eshte bota ime, do te doja shume te ishte keshtu edhe per babin e tij, sepse pikerisht jam une ajo qe ndarjen e kam pranuar si nje rrethane shume normale, por kjo nuk do te thote qe e kam paramendu qe nje baba bilogjik dhe kete fryt i cili sot frymon dhe rritet dhe e zbukuron jeten time cdo dite, do te behet ” vegel” per te thene te pa verteta. Ky ” serial” ka fillu me tendencen per ta mohuar atesine, pastaj per ta pranuar, dhe pastaj per te dyten here per ti vene dileme kesaj te vertete ! Nuk ka asnje qenie qe e pranon ndarjen shume normale, por jo edhe tendencat e tilla per te me lenduar e thyer sa here qe i duhet dikuj te beje lidhje tjeter, dhe pastaj kur te jete i lire te thote qe nana e ndalon me pa femiun… U pergjigjje para komentuesve, po si do i pergjigjesh ndergjegjes tende ose kur djali te rritet e te pyet per te gjitha keto drama qe do mbesin deshmia me e mire ne internet? Ndoshta edhe atehere fajin do e adreson te une, por shpresoj qe te troket ndergjegjja nje dite e per hire te gjakut tend e asgje me shume, te mos i krijosh femiut tend pa rahati ne femijerine e tij. Zoti do te na gjykoj secilin aq me shume ne kete rast mua si nane e ty si baba, e deri atehere me mire te mos i arsyetohemi askuj, vetem vetes karshi Roanit. E une per kete do jetoj shume e qete derisa edhe jeten jam e gatshme ta fal per TE. E ta permbush cdo zbrazeti te tij, sado e veshtire te jete. Njerezine dhe karieren kisha sygjeru ti mbash larg njera tjetres, sepse njera te sjell fame dhe para, e tjetra te bene te jesh ky qe je e qe tregone qe brenda teje zgjohet nje ndergjegjje jo e paster duke e arsyetuar veten permes postimeve,

A post shared by MR⚜️ (@majlindazeka1) on

Majk dhe Majlinda krijuan një lidhje përpara disa kohësh dhe ndonëse historia u mbajt e fshehtë, kur nisën të qarkullonin lajmet e shtatzënisë së partneres së këngëatarit nisën dhe aludimet. Por çifti vendosi t’i jap fund romancës pa lindur ende djali i tyre dhe ish-partnerja gjithmonë e ka akuzuar babain e Roan se nuk është përgjigjur asnjëherë për vogëlushin.

 

Previous ArticleNext Article